CS Făurei s-a impus cu 3-0 la FCSB 2

• echipa manageriată de Bănel Nicoliţă a bifat cel de-al patrulea succes consecutiv • cu un hat trick, Stelian Nicoliţă a fost jucătorul partidei

Echipa manageriată de Bănel Nicoliţă, CS Făurei, a câştigat cu 3-0 la FCSB 2 şi a bifat al patrulea succes consecutiv, perioadă în care a înscris 10 goluri şi a primit doar 2. Iar după 12 etape, echipa din Făurei se află pe locul al 9-lea, în clasamentul Seriei a II-a.

Bănel Nicoliţă a pregătit foarte bine acest joc iar echipa sa a deschis repede scorul, chiar în minutul 9, când Drezaliu i-a pasat lui Stelian Nicoliţă care a intrat în careul bucureştenilor şi a trimis mingea în vinclu. Nouă minute mai târziu, Stelian Nicoliţă a profitat de o pasă neglijentă a portarului de la FCSB 2, a intrat în posesia mingei, l-a driblat pe portar şi a trimis-o în poarta goală, iar CS Făurei conducea cu 2-0 în minutul 18. Atacantul oaspeţilor putea realiza un hat trick încă din prima repriză însă, după o acţiune personală în minutul 38, el a trimis mingea în bară.

Tot CS Făurei a fost echipa care a controlat jocul şi în repriza a doua, astfel că, la doar 5 minute de la reluare, formaţia vizitatoare a înscris şi cel de-al treilea gol. Florin Bălan i-a pasat în careu lui Stelian Nicoliţa care a driblat doi adversari şi apoi a realizat hat trick-ul.

CS Făurei se putea impune la un scor mult mai sever dacă fructifica şi celelalte situaţii de poartă. Cea mai mare s-a derulat în minutul 78 când, după o pasă foarte bună a lui Bănel Nicoliţă, Roată a rămas singur cu portarul gazdelor pe care a încercat să-l dribleze însă acesta a reuşit, in extremis, să evite golul.

CS Făurei: Aurel Nicoliţă – Niţă (min. 79: Băicoianu), Agache, Apostol, M. Mocanu – Bănel Nicoliţă – Fl. Bălan, Dragomir (min. 92: Zainea), Drezaliu, F. Roată (min. 85: Dronea) – Stelian Nicoliţă.