CS Făurei a realizat scorul etapei pe Municipal

formaţia manageriată de Bănel Nicoliţă s-a impus cu 9-2 în faţa satelitului Daciei Unirea şi are 10 puncte avans faţă de Victoria Traian • Viitorul Ianca s-a apropiat la două puncte de locul al treilea

În etapa a 20-a a Ligii a IV-a s-au înregistrat trei succese ale echipelor care au evoluat pe teren propriu, un egal la Vişani şi doar lidera, CS Făurei a plecat victorioasă din deplasare. Formaţia manageriată de Bănel Nicoliţă, CS Făurei a realizat scorul etapei, 9-2, pe Municipal, în disputa cu satelitul Daciei Unirea. Mâţă a deschis scorul încă din minutul 6 pentru lideră, iar până la pauză CS Făurei a mai înscris de trei ori prin Chirică, Percă şi Stelian Nicoliţă. Oaspeţii au mai marcat de cinci ori după pauză dar şi Marius Dima a reuşit o “dublă” pentru Dacia 2 Unirea. Viitorul Însurăţei a condus cu 2-0 la capătul primului sfert de oră  la Traian, însă până la pauză echipa antrenată de Viorel Ciucaşu a reuşit să egaleze, iar în final s-a impus cu 4-2.

Viitorul Ianca a câştigat fără drept de apel, 5-0, pe stadionul Ştefan Vrăbioru, partida cu Voinţa Şuţeşti, cel mai bun jucător de pe teren fiind Toni, autor a unui hat trick.

Gloria Movila Miresii a câştigat cu 2-0 partida de pe teren propriu cu nou promovata Dunărea Tichileşti, însă succesul echipei antrenate de Ionel Drăgoi s-a conturat abia în ultimul sfert de oră al meciului.

Podiumul este neschimbat după etapa a 20-a: 1 CS Făurei - 55 puncte, 2 Victoria Traian - 44 puncte, 3 Victoria Cazasu - 31 puncte.