CS Făurei a pierdut cu 4-1 acasă, cu CS Afumaţi

• cu doar 3 puncte acumulate, formaţia lui Bănel Nicoliţă coboară pe locul al 12-lea • miercuri, de la ora 16.30, CS Făurei joacă pe teren propriu cu CS Mioveni, în şaisprezecimile Cupei României

Echipa manageriată de Bănel Nicoliţă, CS Făurei, a pierdut la scor pe teren propriu, 4-1, în etapa a 5-a a Ligii a III-a, în partida cu una dintre cele mai bune echipe ale Seriei a II-a ale acestui eşalon fotbalistic, CS Afumaţi.

Pe locul al doilea în clasament, dar cu acelaşi număr de puncte ca şi liderul, Unirea Slobozia, echipa din Afumaţi a marcat de două ori în primele cinci minute ale primei reprize. Mugurel Dedu a deschis scorul în minutul 3, iar două minute mai târziu Ştefan Stoica a dublat avantajul echipei vizitatoare. La pauză a fost 3-0 pentru CS Afumaţi, graţie reuşitei lui Avram din minutul 44, iar partida era jucată.

În repriza a doua, fiecare echipă a înscris câte o dată. CS Afumaţi s-a desprins la 4-0 în minutul 56 după golul reuşit de Mugurel Dedu, CS Făurei a înscris prin Florin Bălan în minutul 60, iar oaspeţii s-au impus cu 4-1.

“Am primit foarte repede două goluri şi totul s-a terminat. CS Afumaţi este o echipă foarte bună, una dintre principalele candidate la promovarea în Liga a II-a din seria noastră”, ne-a declarat Bănel Nicoliţă.

Fostul internaţional stelist a mai spus că echipa sa se pregăteşte acum pentru meciul de miercuri, din şaisprezecimile Cupei României, cu CS Mioveni.

“Întâlnim o adversară puternică, pe CS Mioveni, locul al 4-lea în Liga a II-a însă noi vom aborda această partidă de cupă cu dorinţa de a o câştiga. Nici cu Farul nu ne dădeau mulţi şanse la victorie şi am reuşit să trecem mai departe. Acum eu îmi doresc să ajungem în faza următoare a competiţiei”, a mai spus fostul internaţional stelist.

CS Făurei: A. Nicoliţă – Niţă (min. 80: Mocanu), B. Nicoliţă, Apostol (min. 75: Drezaliu) , Agache – Percă (min. 77: Băicoianu), Dragomir, F. Roată - Puşcaşu, F. Bălan, S. Nicoliţă.