CS Făurei a ajuns la a patra înfrângere

* formaţia lui Bănel Nicoliţă a pierdut, 2-3, meciul cu Suporter Oţelul Galaţi

Formaţia manageriată de Bănel Nicoliţă, CS Făurei, a suferit cel de-al patrulea eşec din acest tur de campionat, 2-3, pe teren prorpiu cu Suporter Oţelul Galaţi. Iar scorul nu reflectă realitatea din teren în condiţiile în care formaţia gălăţeană a controlat partida de la un capăt la celălalt.

Oaspeţii au deschis scorul prin Răducan (min. 32), după o minge respinsă greşit de Niţă.

La cinci minute de la reluare, Sîrghi a majorat avantajul oaspeţilor după un corner executat de Neagu şi o recentrare în faţa porţii a lui Ghiocel.

Oţelul a irosit apoi trei şanse de gol prin Matei (min. 67), Cîrjan (min. 69) şi Răducan (min. 70). Contrar cursului jocului, în minutul 74, CS Făurei a obţinut o lovitură liberă în marginea careului advers, Bănel Nicoliţă a centrat la colţul lung, iar Stoian a înscris şi a redus din diferenţă. Însă după doar două minute Oţelul şi-a mărit din nou avantajul la două goluri după reuşita lui Marius Matei.

Cu şase minute înainte de finalul partidei Roată a marcat pentru gazde, iar meciul s-a încheiat cu victoria, 3-2, a formaţiei vizitatoare.

CS Făurei: Popescu – Niţă, Agache (min. 60: Lungoci), Apostol, Păduraru – Roată, B. Nicoliţă, Banu, B. Micu – A. Ion (min. 69: C. Stoian), S. Nicoliţă.