Costel Roșu, gol de 3 puncte, din penalty, pentru Victoria Traian, la Cazasu

* Voința Vișani a câștigat, cu 3-1, meciul cu Daous Dava Brăila

Liderul Ligii a IV-a din județul Brăila, Victoria Traian, a câștigat la limită, 1-0, în etapa a 26-a, în deplasare la ACS Comunal Cazasu, după ce la pauză scorul a fost egal, 0-0. Unicul gol al partidei a fost înscris din penalty, în minutul 47. După ce a condus detașat mai mult de jumătate din acest sezon competițional, la acest moment, deși nu mai are cum să piardă primul loc la finalul sezonului regulat, Victoria Traian va avea un final de campionat foarte greu, pentru că în play-off șanse mari la primul loc mai are Viitorul Șuțești.

Tot sâmbăta trecută, Voința Vișani s-a impus cu 3-1 pe teren propriu în partida cu Daous Dava Brăila. Georgel Pungă (min. 9), Nazâru (min. 28) și Butiseacă (min. 71) au marcat pentru echipa din Vișani, C. Dima (min. 60) pentru formația vizitatoare.

Pe locul întâi se află Victoria Traian, 52 puncte din 20 de meciuri, pe al doilea Viitorul Șuțești, 47 puncte din 19 jocuri, iar pe al treilea Voința Vișani, 37 puncte din 18 partide.