Conpet Cireşu este lideră şi după etapa a 22-a

Cu toate că s-au înregistrat 4 victorii în deplasare, o remiză şi doar în 3 partide s-au impus gazdele, etapa a 22-a a Ligii a IV-a a fost una cu rezultate normale.
Lidera Conpet Cireşu a câştigat la limită, 2-1, partida cu Dunărea Gropeni, Nicoliţă şi Puşcaşu au marcat pentru gazde în repriza a doua, după ce la pauză oaspeţii au condus cu 1-0, graţie reuşitei lui Bănică.
Şi celelalte două ocupante ale podiumului Atletic şi Victoria Traian şi-au adăugat în cont câte trei puncte fiecare.
Dunărea Tichileşti a obţinut cea de-a doua victorie din acest campionat, 1-0, în faţa celor de la Victoria Deduleşti, a acumulat 10 puncte şi a pasat "lanterna roşie" formaţiei Avântul Mircea Vodă.
Postolea (min. 3, 76) şi Ştefan au semnat golurile prin care Fortino a câştigat la scor de neprezentare la Gloria Movila Miresii, iar Recolta Tufeşti a învins-o cu 2-0, tot în deplasare pe Victoria Cazasu în urma "dublei" lui Fănel Ghioca.
Singura remiză a rundei s-a înregistrat la Deduleşti, 2-2, între Voinţa Găiseanca şi CS Făurei. Bratosin şi Vlăducă au înscris pentru gazde, Călătoaie (min. 15, 58) pentru formaţia vizitatoare.
După această etapă podiumul a rămas neschimbat: 1 Conpet Cireşu 58 puncte, 2 Atletic Brăila 56 puncte, 3 Victoria Traian 54 puncte.