Campionatul de Minifotbal Brăila. FC Buzăului, Pretenașii&Keleș Auto și Valraz, pe podium la finalul turului

• cu 26 de reușite, Dragoș Mucuță este golgheterul primei jumătăți a campionatului

În ultima etapă a turului Campionatului de Minifotbal Brăila, Steaua Dunării a rezistat doar o repriză în disputa cu Amicis, fapt confirmat și de scorul de egalitate, 3-3, înregistrat la pauză. Amicis a controlat jocul în repriza a doua și în final s-a impus cu 9-5, după o partidă în care Marius Boga (Amicis) și Viorel Ivan (Steaua Dunării) au marcat câte un hattrick.

Valentin Goleanu a marcat patru goluri pentru Pretenașii&Keleș Auto, formație care s-a impus cu 8-2 în partida cu Liverpool.

Juventus Old-Boys a avut o partidă ușoară cu Inter, de care s-a distanțat încă din minutul 10, iar în final a câștigat cu 4-1. Laurențiu Ivan a înscris două goluri, unul dintre acestea fiind din lovitură liberă.

PNT și Galaxy au oferit o partidă frumoasă celor prezenți, iar gazdele s-au impus cu scorul de 9-3. Sporting a obținut un succes cu 6-4 în partida cu FC Brăila și a predat “lanterna roșie” a clasamentului celor de la Inter. Trei dintre reușitele celor de la Sporting i-au aparținut lui Mihai Avramescu. FC Buzăului a fost condusă cu 1-0 la pauză de Riders, însă în partea a doua a marcat de nouă ori, a câștigat la scor, 9-2 și, cu 32 de puncte, se menține în fotoliul de lider al campionatului la finalul turului. Ionuț Smeu cu trei reușite și Sergiu Simion cu două au fost remarcații din tabăra echipei învingătoare. Tot cu 32 de puncte a încheiat prima parte a campionatului Pretenașii&Keleș Auto care, cu un golaveraj inferior, ocupă locul al doilea. Pe locurile al treilea și al patrulea sunt două formații cu câte 29 de puncte, ordinea fiind stabilită tot după criteriul golaverajului, Valraz respectiv Amicis.