Brăilenii au pierdut, dar au realizat un joc bun în faţa prim-divizionarei Moldocor

Cel puţin în prima repriză, Cojocaru şi colegii lui puteau să se desprindă la unul două goluri dacă nu ar fi ratat foarte mult. În minutul 3 Ciocianu şi Banciu au fost la un pas de a deschide scorul şi la faza următoare Ciocianu (min. 4) şi-a plasat foarte bine lovitura de cap, însă portarul Constantin a reuşit cu mare efort să devieze mingea în corner.

Nemţenii au profitat însă de o repliere greoaie a gazdelor şi au deschis scorul în acelaşi minut, prin Nicolae Mihai.
Gazdele au început cursa de urmărire, dar din nou neşansa a făcut ca mingea şutată de Banciu să lovească transversala porţii adverse, iar acţiunea lui Pârliţeanu să fie stopată in extremis de apărarea oaspeţilor.

Cu cinci secunde înainte de finalul primei reprize, Moldocor a lovit din nou prin Doltea, după un corner executat de autorul primului gol şi oaspeţii au plecat la cabine cu un avantaj de două goluri.

La două minute de la reluare Banciu a recuperat mingea în faţa propriului careu şi a redus din diferenţă după o spectaculoasă cursă personală.

Experienţa, dar mai ales numărul mare de schimbări pe care oaspeţii l-au putut face în repriza a doua au făcut ca Moldocor să câştige în final cu 6-1 şi să acceadă în faza a treia a Cupei României.

Pentru nemţeni au mai înscris în această repriză Cărăuleanu, de două ori, Ştachie şi Doltea.