Blazer a pierdut partida cu FC Urleasca si locul de pe podium

Penultima etapa a turului a continuat miercuri cu alte trei partide, toate foarte spectaculoase.
In primul meci al zilei, Blazer a condus cu 2-0 pina in minutul 17, in urma reusitelor lui Pencu si Gropineanu insa FC Urleasca a revenit in joc si in ultimele trei minute ale reprizei a marcat de tot atitea ori, prin Pirliteanu 2 si Stefanita, astfel ca a plecat la cabine cu un avantaj de un gol.
In repriza a doua, FC Urleasca a reusit sa se desprinda la 7-3, iar dupa acest moment, pentru proteste repetate, respectiv pentru oprirea mingei cu mina in afara propriului careu, Marius Pioara de la oaspeti si Stefan Panturu, portarul gazdelor, au fost eliminati de pe teren.
Partida s-a disputat cu aceeasi indirjire, dar cei care au avut mai mult initiativa si si-au creat destule ocazii de gol au fost jucatorii formatiei vizitatoare, insa din dorinta de a rezolva pe cont propriu majoritatea fazelor, acestia au ratat restabilirea egalitatii. FC Urleasca a avut o zvicnire pe final, reusind sa cistige cu 10-7.
Atacantul gazdelor, Pirliteanu, a fost cel mai prolific jucator al partidei, cu 4 goluri, dar cel mai spectaculos gol a fost inscris de jucatorul Blazerului, Adrian Pencu, care a marcat in minutul 35 dupa ce l-a driblat inclusiv pe portarul gazdelor inainte de a trimite balonul in plasa.
Dupa aspectul jocului, in primele 25 de minute Forta parea ca va avea o sarcina usoara in partida cu Sportul, formatie care nu a putut beneficia de serviciile celui mai valoros jucator al sau, Cristian Ilie. Cu toate ca nu a putut face decit doua schimbari, Sportul a reusit sa revina in joc si sa restabileasca egalitatea la 8-8, dupa ce fusese condusa la un moment dat chiar cu patru goluri. Echilibrul s-a mentinut pina in minutul 37, moment in care portarul gazdelor, Claudiu Nica a reusit un gol foarte important pentru formatia sa.
Forta a ramas fara portar deoarece Nica a fost eliminat pentru un hent in afara careului propriu, dar a cistigat partida cu 11-9, cel mai periculos atacant al sau, Ionut Badarau, reusind sa inchida tabela cu citeva secunde inaintea expirarii timpului regulamentar de joc, acesta fiind si cel de-al cincilea gol al sau in aceasta partida.
Sporting si Victoria au mers cap la cap in prima repriza, iar dupa primele 20 de minute tabela reflecta acest lucru, 2-2. Sirbu si Bologa au inscris pentru gazde, Stan si Dorin Mardale pentru oaspeti.
Sporting a dominat insa partea a doua si s-a impus cu 6-4, un scor pe care de altfel jucatorul formatiei vizitatoare Dorin Mardale l-a anticipat la inceputul partidei.