Alex Ferguson: "Când jucăm aşa, e greu să ne învingă cineva"

"După ce Ronaldo a marcat 42 de goluri în sezonul 2007-2008, acum este momentul lui Wayne Rooney. Sunt fericit că a reuşit deja 30 de goluri. şi continuă să progreseze. În această seară, el a fost senzaţional. Întreaga echipă a făcut o repriză secundă minunată. Am jucat foarte, foarte bine. Când jucăm în acest ritm, este greu să ne învingă cineva. Cu jucătorii pe care îi am contează prea puţin pe cine vom întâlni în turul următor", a spus Ferguson.

Echipa engleză Manchester United s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, eliminând formaţia italiană AC Milan, cu scorul general de 7-2, după ce a câştigat, miercuri, pe teren propriu, scor 4-0 (1-0), în manşa secundă a optimilor de finală.