ACS Viitorul Însurăţei a câştigat amicalul cu Unirea Slobozia

Sâmbăta trecută ACS Viitorul Însurăţei a susţinut un amical la Slobozia, cu juniorii A de la FC Unirea, iar la finalul partidei elevii lui Marian Stăvărache s-au impus cu 6-1. Prima repriză a fost echilibrată şi s-a încheiat la egalitate, 1-1, însă, treptat, în repriza a doua, jucătorii din Însurăţei au preluat iniţiativa şi au tranşat jocul în favoarea lor. Techiu şi Gheorghiţă au realizat câte o "dublă", iar pentru ACS Viitorul au mai înscris Banciu şi Gagu din penalty.
"A fost un meci util înaintea partidei de baraj pentru promovarea în Liga a III-a. Toţi jucătorii utilizaţi s-au comportat bine, sper să avem aceeaşi determinare şi ambiţie şi pe 21 iunie. Urmează câteva zile în care trebuie să punem accentul pe pregătirea tehnico-tactică", a declarat Paul Alexandru, vicepreşedintele echipei ACS Viitorul Însurăţei.

ACS Viitorul Însurăţei: Cristea - Samuilă, Cheleş, Paraschiv, Cotigă - Techiu, Baicu, Gagu, Bratosin - Mirescu, Banciu.
În repriza a doua au mai evoluat Gheorghiţă, Mândroasa, V. Ion, Ababei şi Baltag.