Social Media

LOCAL

Au riscat plecând la drum și au rămas blocați în zăpadă

Publicat

în

ȘTIRE ACTUALIZATĂ La ora 13.15, a fost anunțată prezența unui autoturism blocat pe DJ 203 pe raza localității Ulmu. La fața locului intervine SVSU Ulmu. De asemenea, un microbuz cu 7 persoane a rămas înzăpezit în localitatea Șutești, pe DN 22. Șoferul microbuzului spune că a terminat combustibilului.

Citește șiIntervenții pe drumurile naționale din Brăila

Începând cu ora 14.50, se intervine cu un camion și un buldoexcavator de la ISU Suveava, pentru deblocarea unui autoturism pe DJ 203 intre localitatile Zavoaia și Dudescu. În autoturism se află doar șoferul.

ȘTIRE INIȚIALĂ Inspectoratul pentru Situații de Urgență ”Dunărea” Brăila transmite că patru autoturisme sunt blocate în nămeți, pe DJ 203, în zona localității Zăvoaia. Cel care a sunat după ajutor le-a transmis pompierilor este singur în mașină și nu cunoaște căte persoane sunt în celelalte trei auto. În sprijinul celor înzăpeziți intervin pompierii voluntari ai Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență Zăvoaia.

CELE MAI CITITE

Astăzi
7 zile
30 de zile