Social Media

LOCAL

Mai multe intervenții ale pompierilor în ultimele zile

Publicat

în

• un autotren cu remorcă a intrat în gardul unei gospodării, în localitatea Valea Cânepii • la Ianca o ambulanță SMURD a intervenit la un accident rutier, în urma  căruia au rezultat două victime • în Tichilești pompierii au intervenit cu două autospeciale pentru stingerea unui incendiu
 
Marți, 3 octombrie, la ora 20:00, Detașamentul 2 de pompieri Brăila a intervenit cu o autospecială de stingere pentru asigurarea zonei, la un accident rutier produs în localitatea Valea Cânepii, unde un autotren cu remorcă a intrat în gardul unei gospodării. Nu s-au înregistrat victime.
Tot pe parcursul zilei de marți subunitățile inspectoratului au intervenit pentru stingerea unui incendiu, la un alt accident rutier și au acordat asistență medicală de urgență în alte șase cazuri.
„La ora 15.50, Garda de intervenție Ianca a intervenit cu o ambulanță SMURD la un accident rutier produs pe raza localității Târlele Filiu, județul Brăila. În urma accidentului rutier au rezultat două victime, una inconștientă preluată de un echipaj SAJ și una conștientă preluată de echipajul SMURD.
La ora 01.50, Detașamentul 2 de pompieri Brăila a intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă pentru limitarea și lichidarea unui incendiu o gospodărie în localitatea Tichilești. Au ars două anexe gospodărești cu o suprafață de cca. 60 mp. și cca. 4 mc. lemne de foc. Cauza probabilă care a dus la producerea incendiului a fost un scurtcircuit la instalația electrică electric. Nu s-au înregistrat victime”, a precizat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Brăila, Ștefan Stoian.
 
Alarmă falsă de incendiu
Miercuri, 4 octombrie, o pensionară din cartierul Marna a sesizat un incendiu prin apel de urgență 112. Bătrânei i s-a părut că iese fum dintr-un apartament și a cerut ajutor. Pompierii s-au deplasat de urgență la blocul Selena de pe strada Ion Ghica, pentru a efectua verificări și a vedea dacă este vorba despre un incendiu. În urma verificărilor efectuate în apartament, incendiul nu s-a confirmat.

Invităm cititorii la dialog civilizat şi constructiv, bazat pe respect faţă de autori sau alţi cititori. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare. Aceste tipuri de comentarii vor fi şterse de către moderatori şi pot duce până la blocarea accesului la a mai posta comentarii pe obiectivbr.ro. Totodată, autorul comentariului își asumă eventualele daune, în cazul unor acțiuni legale împotriva celor publicate.
Adaugă comentariu

Răspunde la comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

CELE MAI CITITE

Astăzi
7 zile
30 de zile