Social Media

SPORT

LPS Brăila, calificată și în acest an cu două echipe la turneul semifinal

Publicat

în

* în penultimul act al campionatului de volei speranțe, LPS Brăila va juca în acest weekend, pe teren propriu, cu CS Dacia Mioveni 2012, CS Dinamo București și CTF Mihai I București * în semifinale este calificată și echipa de minivolei
 
Tradiția se respectă la LPS Brăila unde și în acest an clubul brăilean este reprezentat de două echipe de volei la turneul semifinal al Campionatului Național. Este vorba despre formațiile de minivolei și speranțe, ambele pregătite de profesorul Cornel Munteanu.
În penultimul act al competiției, voleibalistele echipei brăilene de speranțe de la LPS Brăila, vor juca pe teren propriu, unde vor întâlni formațiile: CS Dacia Mioveni 2012, CS Dinamo București și CTF Mihai I București.
“Weekend-ul acesta va fi unul plin cu emoții, adrenalină, suspans la cote maxime, în care fetele de la speranțe vor juca pe teren propriu, la tuneul semifinal, în sala de jocuri a Liceului cu Program Sportiv, unde vor încerca să facă o figură cât mai bună pe teren în fața adversarelor lor pentru a se putea califica la turneul final. Porțile vor fi deschise din nou și publicului, așa că jucătoarele noastre se așteaptă la o susținere cât mai mare din partea celor ce iubesc acest sport. Meciurile vor putea fi urmărite și pe pagina de Facebook a LPS Brăila: Volei LPS Braila”, ne-a declarat profesorul Cornel Munteanu.
La această categorie de vârstă componența lotului LPS Brăila va fi următoarea: Cezara Maria Ioan, Daria Popa, Andreea Luana Istrate, Briana Maria Băjenaru, Diana Ioana Lupescu, Sabiana Maria Alexe, Elena Victoria Tilihoi, Alexia Recuci, Marinela Lavinia Vasile, Carolina Balcan, Ilaria Maria Mititelu, Ada Maria Lupescu.
 

Invităm cititorii la dialog civilizat şi constructiv, bazat pe respect faţă de autori sau alţi cititori. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare. Aceste tipuri de comentarii vor fi şterse de către moderatori şi pot duce până la blocarea accesului la a mai posta comentarii pe obiectivbr.ro. Totodată, autorul comentariului își asumă eventualele daune, în cazul unor acțiuni legale împotriva celor publicate.
Adaugă comentariu

Răspunde la comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

CELE MAI CITITE

24h
7 zile
30 de zile