LOCAL
Continuă perfecționarea profesională a jandarmilor brăileni
Locotenentul Spulber Laurențiu, ofițer specialist în cadrul compartimentului pază și protecție instituțională al Inspectoratul de Jandarmi Județean Brăila, a absolvit stagiul de pregătire în domeniul analizei de risc, desfășurat în perioada 23–27 februarie, la Școala de Aplicație pentru Ofițeri „Mihai Viteazul” a Jandarmeriei Române.
La activitate au participat 19 cadre, programul de formare având ca obiectiv consolidarea cunoștințelor și dezvoltarea competențelor specifice în evaluarea și gestionarea riscurilor la obiectivele aflate în responsabilitate.
Totodată, mai multe cadre din cadrul inspectoratului participă periodic la cursuri de perfecționare, în funcție de domeniul în care activează, pentru dezvoltarea competențelor profesionale și adaptarea permanentă la cerințele operative. Pregătirea continuă reprezintă o prioritate constantă pentru Inspectoratul de Jandarmi Județean Brăila.
ARTICOLE CARE V-AR PUTEA INTERESA
DIN ACEEAȘI CATEGORIE
DE ACELAȘI AUTOR
































