Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Argentina - Coasta de Fildes 2-1Pentru Argentina au marcat Crespo '24 si Saviola '38, ivorienii, debutanti la un turneu final al CM, reducind din diferenta prin Drogba '82.Meciul disputat pe stadionul FIFA World Cup din Hamburg a fost arbitrat de o brigada din Belgia, condusa la centru de Frank De Bleeckere, ajutat de asistentii Peter Hermans si Walter Vromans.Pe stadion au fost prezenti 50.000 de spectatori, partida disputindu-se cu casa inchisa.In clasamentul grupei conduce Argentina, cu 3 puncte. Trinidad-Tobago - Suedia 0-0 In minutul 46, Trinidad Tobago a ramas in inferioritate numerica, dupa ce fundasul Avery John a primit al doilea cartonas galben, pentru o intrare dura asupra lui Wilhelmsson, fiind automat eliminat. Astfel, Avery John este primul fotbalist eliminat la editia din 2006 a Cupei Mondiale.Meciul de pe stadionul FIFA World Cup din Dortmund a fost arbitrat la centru de Shamsul Maidin (Singapore), ajutat de asistentii Prachya Permpanich (Thailanda) si Eisa Ghuloum (Emiratele Arabe Unite).La meci au asistat 58.000 de spectatori.In clasamentul grupei B conduce Anglia, cu 3 puncte, urmata de Suedia si Trinidad-Tobago, cu cite un punct, in timp ce ultimul loc in grupa este ocupat de Paraguay (0 p).In a doua etapa din grupa B se vor disputa, joi, 15 iunie, partidele Anglia - Trinidad-Tobago (ora 19.00) si Suedia - Paraguay (ora 22.00).Anglia - Paraguay 1-0 Victoria Angliei a fost adusa de autogolul din minutul 4 al capitanului selectionatei Paraguayului, Carlos Gamarra.La meci au asistat 48.900 de spectatori, partida disputindu-se cu casa inchisa.In a doua etapa din grupa B se vor disputa, joi, 15 iunie, partidele Anglia - Trinidad-Tobago (ora 19.00) si Suedia - Paraguay (ora 22.00).Polonia - Ecuador 0-2 Pentru Ecuador au marcat Carlos Tenorio, in minutul 24, si Agustin Delgado, in minutul 80.La partida au asistat 48.000 de spectatori. In urma rezultatelor de vineri, Germania - Costa Rica, scor 4-2 si Polonia - Ecuador, scor 0-1, clasamentul grupei A este urmatorul: 1. Germania (3 puncte); 2. Ecuador (3 p); 3. Costa Rica (0 p), 4. Polonia (0 p).In a doua etapa din grupa A, vor avea loc meciurile Germania - Polonia (14 iunie - Dortmund) si Ecuador - Costa Rica (15 iunie - Hamburg).