Vointa Gaiseanca este singura formatie neinvinsa in deplasare in etapa a sasea

In Liga a IV-a s-a derulat prima etapa calma, una in care formatiile vizitatoare au mers in excursie si au obtinut doar un singur punct. Singura echipa care a reusit "marea performanta" de a remiza in deplasare a fost Vointa Gaiseanca. In rest, gazdele s-au impus pe linie.
In derby-ul etapei FC Urleasca si CSO Ianca au incheiat la egalitate prima repriza. Oaspetii au deschis scorul in minutul 20 prin Postolea, gazdele reusind sa inscrie prin Coman golul egalizator cu cinci minute inainte de finalul primei reprize. Mai activa in finalul meciului, FC Urleasca a reusit pina la urma sa-si adjudece toate punctele dupa ce Micu si-a trecut numele pe lista marcatorilor si astfel echipa din Urleasca urca pe podium.
Avintul Ciresu a realizat scorul rundei, 8-0 in disputa cu Comagrim Dudesti, iar lidera Eldomir Viziru a cistigat la scor de forfait meciul cu nou infiintata SC Adevarat.
Partida de la Viziru nu a fost insa una chiar usoara pentru gazde deoarece adversara lor a avut o prestatie foarte buna in prima jumatate a partidei, dovada fiind si scorul consemnat la capatul primelor 45 de minute, doar 1-0 pentru Eldomir gratie reusitei lui Beliciu in minutul 15. Abia la zece minute de la reluare, dupa golul lui Magearu a inceput sa se contureze victoria Eldomirului pentru care a mai inscris cu zece minute inainte de finalul jocului si Cristi Anghelina jucator care a intrat in vizorul lui Ionel Iuga.
In clasament conduce Eldomir Viziru cu 15 puncte urmata de Victoria Traian 13 puncte si FC Urleasca 12 puncte. CSO Ianca se afla acum pe pozitia a patra in timp ce concitadina Viitorul ocupa doar locul al zecelea.