Vlaicu şi Ioniţă, vicecampioni naţionali de tineret

Aurel Baciu s-a clasat pe locul al treilea la 110 m garduri în concursul seniorilor, iar Ionuţ Vlaicu a cucerit medalia de argint la tineret, unde prima poziţie i-a revenit ex-brăileanului Eftimie Paraschiv, atlet care se pregăteşte sub îndrumarea profesorului Fănel Ionescu, dar reprezintă clubul Farul Constanţa.

Tot pe locul al treilea s-a clasat şi Anamaria Caragaţă în finala probei de 100 m garduri.

Anamaria Ioniţă a devenit vicecampioană naţională atât la 100 m plat, într-o finală câştigată de Andreea Ogrăzeanu (CSS Alexandria - Farul Constanţa) cât şi la 400 m plat unde medalia de aur i-a revenit vasluiencei Mirela Lavric.

O altă atletă brăileană cu un palmares impresionant, dar care acum reprezintă Farul Constanţa, Adelina Gavrilă, a cucerit argintul la triplusalt, probă adjudecată de actuala ei colegă de club, Ioana Bujin.