Viitorul Insuratei si FC Urleasca au obtinut victorii la scor

In etapa a treia a returului, una dintre formatiile care se lupta pentru promovare, Eldomir Viziru, a fost la un pas de a claca pe teren propriu in fata Viitorului Ianca. Formatia din Viziru s-a chinuit sa desfaca apararea supraaglomerata a formatiei vizitatoare si numai un gol norocos marcat de fostul jucator al Petrolului Ianca, Dimache, a facut ca echipa pregatita de Vasile Darie sa ramina in continuare in plasa liderei.
Echipa de pe primul loc, Viitorul Insuratei, s-a impus cu 6-3 la Visani, la capatul unui meci spectaculos, cu multe faze interesante.
Lidera a lasat inca o data sa se vada faptul ca este deocamdata principala candidata la promovare.
Tot o victorie la scor, 4-1, dar pe teren propriu, a obtinut si ocupanta locului al treilea FC Urleasca. Conduse cu 1-0, in urma golului inscris de Mazilu in minutul 6, gazdele au reusit sa egaleze dupa numai un minut insa pina la pauza nu au mai gasit calea spre gol. In partea a doua a intilnirii, dind dovada de o conditie fizica mult mai buna, FC Urleasca a mai inscris de trei ori prin Carabat (min. 47), Jianu (min. 79) si Serban (min. 90), in timp ce formatia vizitatoare doar de citeva ori a reusit sa treaca de mijlocul terenului.
In aceasta runda, in afara de Viitorul Insuratei, Victoria Traian a fost cea de-a doua formatie care a reusit sa se impuna in deplasare, 2-1, pe terenul uneia dintre echipele cu pretentii, Avintul Ciresu.
Pe prima pozitie a clasamentului se afla Viitorul Insuratei, cu 37 de puncte, urmata de Eldomir Viziru, 34 puncte si FC Urleasca, 29 puncte.