Viitorul Ianca a făcut scor, 8-0, cu ACSC Cazasu

• Cosmin Necoară a realizat un hat trick • rezultatele înregistrate sâmbătă în etapa a 9-a a turneelor play-off şi play-out

Cel mai interesant meci al penultimei etape a turneului play-off părea a fi Viitorul Ianca – ACSC Cazasu, însă, în realitate, pe stadionul Ştefan Vrăbioru a fost o singură echipă, cea a gazdelor. Oaspeţii au marcat primii prin Oaie (min. 12) însă Necoară a restabilit egalitatea în minutul 30, iar Vali Durbacă a stabilit scorul primei reprize, 2-1, pentru Viitorul Ianca. În repriza a doua, formaţia din Ianca a mai înscris de şase ori, prin Vrâncanu (min. 48), Colnicenu (min. 56, 80), Crăciun (min. 65), Necoară (min. 75, 83). În celălalt meci din play-off, Voinţa Şuţeşti - Voinţa Vişani scorul a fost egal, 1-1.

În play-out, satelitul Daciei Unirea a pierdut cu 1-0 meciul cu Gloria Movila Miresii. Meciul Pandurii Tudor Vladimirescu - Dunărea Tichileşti s-a jucat duminică.