Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Viitorul Galbenu are maximum de puncte şi după etapa a 7-a

• cel mai spectaculos meci s-a desfăşurat la Plopu • Voinţa Bărăganul şi AS Ulmu au realizat surprizele acestei runde  

 

Ca de obicei, meciurile spectaculoase au fost cele din Seria a II-a, numai că în etapa trecută tot aici s-au înregistrat şi două mari surprize, Voinţa Bărăganul a umilit-o cu un scor categoric, 8-1, pe una dintre pretendentele la titlul de campioană judeţeană, Voinţa Găiseanca, iar AS Ulmu a dispus, tot la scor, 5-0, de satelitul echipei Viitorul Ianca. Derby-ul etapei a 7-a a avut loc la Plopu.  A fost un meci spectaculos, cu 10 goluri marcate, câte 5 de fiecare echipă, şi cu un final de infarct: oricare dintre cele două combatante putea să câştige. În Seria I, Victoria 2 Traian pentru care au înscris Nicuşor Bratosin, Cojocaru şi Murariu a câştigat cu 3-2 meciul cu Speranţa Măxineni, iar lidera, Tricolorul Lanurile s-a impus la scor, 5-0, în deplasarea de la Stanriz Stăncuţa.

Pe primul loc în Seria I se menţine Tricolorul Lanurile cu 19 puncte, pe locul al doilea se află Dinamic Unirea - 16 puncte, iar pe al treilea FC Urleasca - 15 puncte, cu menţiunea că echipa din Urleasca are două jocuri mai puţin disputate decât primele două clasate. În Seria a II-a podiumul se prezintă astfel: 1 Viitorul Galbenu - 21 puncte, 2 Dacia Berteşti - 14 puncte, 3 AS Ulmu - 13 puncte.

 

Rezultatele şi marcatorii etapei a 7-a:

Seria I:

Dinamo Salcia Tudor – Comunal 2 Cazasu 1-2 (1-1)

Golea (min. 12) / Banciu (min. 27,49)

Spicul Râmnicelu – Voinţa Racoviţa 5-3 (2-1)

Paraschiv (min. 26), Pănuţă (min. 44), Buhai (min. 48, 56), Toboşaru (min. 70) /  Jantea (min. 23), Cîşu (min. 61, 81)

Siretul Vădeni – FC Urleasca 0-4 (0-1)

Popescu (min. 42), Spătaru (min. 55, 80), Dumitrescu (min. 73)

Victoria 2 Traian – Speranţa Măxineni 3-2 (1-1)

Bratosin (min. 30), Cojocaru (min. 73), Murariu (min. 83) / Crăciun (min. 15), Ştrumbei (min. 90)

Dinamic Unirea – Înfrăţirea Gemenele 9-0 (3-0)

Ghioca (min. 26, 37), Milea (min. 39), Şoarece (min. 52), Muşat (min. 61 - autogol), Robu (min. 64, 73), Ioan (min. 65 - autogol), Leonte (min. 86)

FC Tufeşti – Unirea Grădiştea 1-1 (1-0)

Gurgu (min. 28) / Mocanu (min. 85)

Stanriz Stăncuţa – Tricolorul Lanurile 0-5 (0-1)

Hoancă (min. 21), Bobocea (min. 52), Stoican (min. 60), Văsîi (min. 64, 75)

 

Seria a II-a:

Comagrim Dudeşti – Victoria Deduleşti 4-1 (3-1)

Ionaşcu (min. 14, 16), Martinovici (min. 20), Mocanu (min. 61) / Bratosin (min. 41)

Tractorul Viziru – Spicul Zăvoaia 1-7 (1-2)

Toader (min. 24) / Chipăilă (min. 31), Turcu (min. 33, 63), Popa (min. 57), Negoiţă (min. 76, 82), Stoica (min. 79)

AS Jirlău – Voinţa Făurei Sat 3-4 (3-1)

Belmega (min. 4), Voicilă (min. 37), Boubătrân (min. 39) / Constantin (min. 17), Dumitru (min. 63), Vlaicu (min. 87, 90)

AS Ulmu – Viitorul 2 Ianca 5-0 (3-0)

Constantin (min. 5), Manea (min. 9), Isim (min. 40, 69), Toma (min. 77)

Voinţa Plopu – Viitorul Cireşu 5-5 (1-2)

Jalbă (min. 27, 49, 53, 93), Iliescu (min. 59) / A. Popa (min. 9), Văceanu (min. 20, 86, 91), Florea (min. 75)

Avântul Mircea Vodă – Viitorul Galbenu  1-2 (1-1)

Albu (min. 6) / Soare (min. 38), M. Feraru (min. 59)

Voinţa Bărăganul – Voinţa Găiseanca 8-1 (2-0)

Alexandru (min. 19), Balica (min. 44, 65, 80, 83, 87), Moldoveanu (min. 55), Ciobotă (min. 85) / Vlăducă (60)

AS Bordei Verde – Dacia Berteşti 2-1 (0-1)

Moise (min. 61), Miclaru (min. 80) / Staicu (min. 20).




Categorie articol: 

Comentarii