Viitorul Însurăţei şi Viitorul Ianca, învinse la scor

Viitorul Ianca a pierdut la scor partida de la CS Eforie. Elevii lui Adrian Baldovin au fost conduşi cu 1-0 la pauză, în urma reuşitei lui Chehaia, însă în partea secundă apărarea echipei Viitorul a mai gafat de două ori, iar CS Eforie a speculat greşelile, prin Potaşcă (min. 65) şi Niţă (min. 69), astfel impunându-se cu 3-0.

Şi Viitorul Însurăţei a primit tot un gol în prima repriză, însă din penalty, autorul lui fiind Fâşie, numai că, în partea secundă, ACS Berceni a profitat de faptul că oaspeţii nu au putut conta pe doi titulari în apărare, Muşat şi Cheleş, şi au perforat poarta apărată de Tudor de patru ori, prin Creţu (min. 50, 55), Mălău (min. 65) şi Amet (min. 75).

De menţionat faptul că la 0-0, formaţia din Însurăţei a ratat două situaţii de gol, prin Lupu şi Coman.

După etapa a 29-a, Viitorul Însurăţei se menţine pe locul al 13-lea, iar Viitorul Ianca ocupă poziţia a 15-a.