Victorie la 2 goluri, 24-22, pentru HC Dunărea la Rapid Bucureşti

* cu 8 reuşite, Marina Dmitrovic a fost golgetera meciului * Dobre, Dache şi Czeczi au avut, de asemenea, prestaţii foarte bune

HC Dunărea a reuşit, duminică după-amiază, să câştige cu 24-22 la Rapid Bucureşti, după ce la pauză bucureştencele au fost cele care au avut un avans de două goluri, 13-11. Este al cincilea succes al formaţiei de la Dunăre în acest campionat.

După o primă repriză anostă, handbalistele echipei brăilene au avut o cu totul altă abordare a meciului în partea secundă. Apărarea a fost mult mai sigură, o siguranţă dată şi de paradele căpitanului de echipă Gabriela Dobre, iar  în faza de atac nu s-a mai ratat. Astfel că HC Dunărea a controlat partida până la finalul ei, o perioadă în care a avut şi 4 goluri avans19-15, prima dată în minutul 47.

Cu 8 reuşite, Marina Dmitrovic a fost golgetera echipei brăilene dar şi a partidei. Dache şi Czeczi au fost celelalte două jucătoare care au înclinat balanţa victoriei în favoarea formaţiei noastre.