Victoria Traian a pierdut cu 9-1 la Înainte Modelu

• Mihai Popa a ratat două mari ocazii de gol în startul partidei • “Am ratat din nou exasperant de mult”, se plânge antrenorul Nicolae Rotaru

Formaţia din Traian a început foarte bine jocul în deplasarea de la Înainte Modelu şi a ratat două ocazii de gol prin Mihai Popa (min. 2 şi 3). Replica formaţiei gazdă a venit în minutul 5 şi tot atunci s-a deschis şi tabela, a fost 1-0 pentru gazde graţie golului marcat de Mihai Plăcintă. Formaţia din Modelu a apăsat pe acceleraţie şi după primele 11 minute conducea cu 3-0, cu menţiunea că golul al doilea s-a marcat dintr-un penalty uşor acordat. Dobre (min. 7) şi Clătinici (min. 11) au marcat pentru gazde în prima repriză. În repriza a doua Victoria Traian a marcat o singură dată, în minutul 78 prin Boitaş, dar a ratat ocazii rarisime prin Mocanu şi Bolozan, în timp ce echipa gazdă a avut procentaj maxim la realizări. Înainte Modelu a mai înscris de şase ori prin  Daniel Gheorghe (min. 47, 75), Plăcintă (min. 52) şi Constantin Clătinici (min. 55, 59, 67) şi s-a impus cu 9-1.

“Am ratat din nou exasperant de mult, puteam marca încă două trei goluri în acest meci dacă ţinem cont de câte ori am rămas unu la unu cu portarul advers. Am fost sancţionaţi şi cu două penalty-uri, uşor acordate gazdelor în opinia mea”, a declarat antrenorul Nicolae Rotaru la finalul partidei .

Sâmbătă, 28 octombrie Victoria Traian va juca pe teren propriu cu FCSB2.

Victoria Traian: Vasilache – Martinescu, Boitaş, Postolea, Alpărean – P. Olmazu, Barbu, Pârliţeanu, Mocanu – M. Popa, C. Ion. În repriza a doua au mai evoluat Bolozan, Bălănică, Neagu şi Leu.