Victoria Traian a pierdut cu 3-0 la CSM Rm. Sărat

• însă scorul a fost mult prea sever raportat la realitatea din teren • Mihai Popa şi Cosmin Ion au ratat două mari ocazii în prima repriză

Formaţia din Traian a pierdut la scor de neprezentare la CSM Rm. Sărat însă scorul este mult prea sever raportat la derularea ostilităţilor din teren. Indiscutabil, cu jucători importanţi transferaţi în ultima perioadă CSM-ul a meritat victoria însă diferenţa dintre cele două combatante nu este reflectată de acest scor. Mihai Popa a fost la un pas de a deschide scorul în miniutul 7, apoi jocul a fost echilibrat până la jumătatea primei reprize când Marius Tîrîlă (min. 24) a profitat de marcajul lejer făcut de un apărător al oaspeţilor şi a deschis scorul. Victoria Traian nu a acuzat şocul primirii golului a evoluat cu ambiţie şi putea egala în minutul 43 dar, după o pasă foarte bună a lui Popa, Cosmin Ion nu a reuşit să-l învingă pe portarul gazdelor. La ultima fază a primei reprize CSM Rm. Sărat a beneficiat de un penalty, Sorin Bodoc a înscris şi gazdele conduceau cu 2-0 la pauză. În repriza a doua Victoria Traian a avut două şanse de a reduce din diferenţă însă Marius Mocanu nu a reuşit să-şi treacă numele pe lista marcatorilor. În minutele de prelungire ale părţii secunde Bogdan Bălan a marcat şi CSM Rm. Sărat s-a impus cu 3-0.

Victoria Traian: Tunea – P. Olmazu, Boitaş, Turiac, M. Ion – Barbu (min. 82: Movileanu), Pârliţeanu, Bălănică (min. 75: Dinu), Mocanu – M. Popa (min. 65: Bolozan0, C. Ion (min. 46: Caravasile).