Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Victoria Traian şi Luceafărul Brăila, campioane judeţene în Liga Elitelor U15

• cele două echipe de juniori vor reprezenta judeţul Brăila la faza de zonă unde vor mai participa formaţii din judeţele Galaţi şi Tulcea

 

În acest sezon competiţional, 12 echipe din judeţul Brăila, împărţite în două serii, au participat în Liga Elitelor, faza judeţeană, iar primele clasate, Victoria Traian şi Luceafărul Brăila, s-au calificat pentru faza zonală a competiţiei. În următoarea fază, cele două echipe din judeţul Brăila vor face parte dintr-o serie cu formaţii din judeţele Galaţi şi Tulcea. Se va juca sistem turneu. În această toamnă, fiecare echipă va disputa 5 meciuri, în primăvară vor avea loc altele cinci.

Revenind la etapa judeţeană, trebuie menţionat faptul că au fost înscrise 12 formaţii, împărţite în două serii.

Din Seria I s-a calificat Victoria Traian, grupare care îi are acum în componenţă pe foştii jucători ai clubului Kinder Brăila.

Pregătită de profesorii Bogdan Grigore şi Cristea Rusu, Victoria Traian a obţinut 8 victorii şi a remizat, cu acelaşi scor, 1-1, în ambele partide cu CS Făurei.

Victoria Traian - lotul de jucători: Florin Bulgaru, Ştefan Picuş, Victor Păcală, Fabian Silvianu, Alin Ghinea, Iulian Rădulescu, Vlad Toma, Darius Păiş, Patrick Stanciu, Mihai Ion, Sebastian Rancea, Arman Cakir, David Recuci, Bogdan Beliciu, Eduard Pandelescu, Sebastian Constantin, Mario Buzatu, Daniel Duşa, Eduard Condruz.

 

Rezultatele înregistrate de Victoria Traian:

Victoria Traian - AS Jirlău 5-0

Voinţa S. Greci - Victoria Traian 1-5

Victoria Traian - Tricolorul Lanurile 9-0

CS Făurei - Victoria Traian 1-1

Victoria Traian - Viitorul Ianca 5-2

AS Jirlău - Victoria Traian 0-7

Victoria Traian - Voinţa S. Greci 6-0

Tricolorul Lanurile - Victoria Traian 2-5

Victoria Traian - CS Făurei 1-1

Viitorul Ianca- Victoria Traian 1-8

 

Clasamentul în Seria I:

1 Victoria Traian                   10      8       2       0       52-8           26

2 CS Făurei                   10      7        2       1        52-8           23

3 Viitorul Ianca            10      5        0       5        35-27          15

4 Tricolorul Lanurile   10      4       1        5        21-37          13

5 Voinţa S. Greci          10      3        1        6       13-28          10

6 AS Jirlău                   10      0       0      10         2-67           0

 

În Seria a II-a, Luceafărul Brăila, formaţie pregătită de profesorul Nicuşor Baldovin, a disputat 11 meciuri şi a obţinut 10 victorii şi un egal, 2-2, cu Blue Stars Brăila.

Luceafărul Brăila - lotul de jucători: Bogdan Cucu,  Mario Roşianu, Fănel Caloianu, Iulian Şiman, Adrian Stoica, Rareş Cotigă, Cristian Dragnea, Mario Naiman, Florin Lazăr, Moreno Toboşaru, Cosmin Ştefănescu, Laurenţiu Petrachi, David Deliu, Alin Marin, Sabin Stoica, Bogdan Curcă, Cosmin Căldăruş, Mario Caragaţă, Lorin Dobre, Robert Brăilă, Ştefan Gafon.

 

Rezultatele înregistrate de Luceafărul:

Luceafărul Brăila - Blue Stars Brăila 5-2 şi 2-2

Luceafărul Brăila - Sportul Chiscani 3-0 şi 14-0

Luceafărul Brăila - Spicul Râmnicelu 8-2 şi 16-0

Luceafărul Brăila - ACSC Cazasu 3-0 şi 7-1

Luceafărul Brăila - Dacia Unirea Brăila 3-2 şi 1-0

 

Clasamentul în Seria a II-a:

1 Luceafărul Brăila       10      9       1        0       62-9           28

2 Blue Stars Brăila       10      7        2       1        60-20         23

3 Dacia Unirea Brăila  10      4       1        5        25-22         13

4 ACSC Cazasu               9     3        2       4       23-29         11

5 Spicul Râmnicelu        9     1        1        7        20-61           4

6 Sportul Chiscani       10      1        1        8       13-62            4




Categorie articol: 

Comentarii