Victoria Traian învinsă la scor, 6-0, de liderul grupei, Farul Constanţa

• ultima clasată din Seria a II-a nu a expediat nicio minge pe spaţiul porţii constănţenilor • vineri, Victoria Traian joacă la Progresul Spartac Bucureşti

Fără să expedieze nicio minge pe spaţiul porţii adverse, “lanterna roşie” a Seriei a II-a a Ligii a III-a, Victoria Traian, a pierdut cu 6-0 pe terenul liderului, Farul Constanţa.

Formaţia gazdă a deschis scorul în secunda 35 al primului minut de joc, prin  Tudorică, după o centrare foarte bună a lui Călinţaru. După alte două ocazii ratate de constănţeni, în minutul 27 Călinţaru a stabilit scorul primei reprize, 2-0, pentru Farul Constanţa.

Jucătorii pregătiţi de Petre Grigoraş au dictat ritmul partidei şi în repriza a doua, una în care au mai înscris de patru ori.  Şicu a marcat pentru 3-0 în minutul 52.

În minutul 62, Victoria Traian a obţinut o lovitură liberă, Costel Roşu a centrat în careul gazdelor şi  Diakite a deviat mingea în corner. A fost prima lovitură de la colţul terenului obţinută de oaspeţi însă ea a rămas fără rezultat.

Farul a continuat să atace şi, în minutul 76, a înscris cel de-a patrulea gol prin Dragu, după un un-doi cu Stănescu. Gazdele au beneficiat şi de un autogol, autor fiind Vasile Popa (min. 82), iar trei minute mai târziu  Raphael Stănescu a înscris ultimul gol al partidei.

Vineri, în etapa a 21-a a Ligii a III-a, Victoria Traian joacă la echipa de pe locul al doilea al Seriei a II-a, Progresul Spartac Bucureşti.

Victoria Traian: D. Constantinescu (min. 79: N. Bălan) – Alpărean (min. 60: Leu), V. Popa, Boitaş, A. Toma (min. 26: Bordei) – C. Roşu, Bogoş, P. Ioan, Mocanu – Voicu (min. 46: Martinescu), Pavel.