Vali Durbacă, hat trick pentru Sportul Chiscani pe Municipal

Conform aşteptărilor, sâmbăta trecută, în meciurile programate în etapa a 14-a din Liga a IV-a, au fost meciuri echilibrate şi rezultate strânse. Pandurii Tudor Vladimirescu s-a impus cu 1-0 în deplasarea de la Gloria Movila Miresii, graţie golului marcat la jumătatea reprizei a doua de Ioan Şerbănescu. Pe stadionul "Ştefan Vrăbioru", Victoria Cazasu a deschis scorul încă din minutul 14 prin Georgică Muşatoiu. Viitorul Ianca a ratat un penalty în prima repriză, iar în partea a doua a reuşit să egaleze în minutul 79, prin rezerva Ionuţ Toader. Campionul ratărilor a fost însă jucătorul formaţiei vizitatoare, Iulian Oaie, care a ratat situaţii rarisime, atât la 1-0 pentru Victoria Cazasu, cât şi în finalul meciului. Tot nedecis, 1-1, s-a încheiat şi derby-ul zonal dintre Voinţa Vişani şi CS Făurei. Viitorul Însurăţei a câştigat la limită, 5-4, partida de pe teren propriu cu Voinţa Plopu. Ieri, pe Municipal, în derby-ul etapei a 14-a, Sportul Chiscani a câştigat cu 4-2 disputa cu satelitul Daciei Unirea. Eroul partidei a fost Vali Durbacă realizator al unui hat trik, cel de-al patrulea gol al învingătorilor fiind semnat de Bogdan. Techiu şi Istrate din penalty au înscris pentru Dacia Unirea. Cu mai multe detalii revenim după omologarea rezultatelor.