Un nou succes în amicale pentru Victoria Traian

• echipa din Liga a III-a s-a impus cu 6-4 la Pescăruşul Luciu • cu un hat trick, Mihai Popa a fost golgeterul oaspeţilor

Miercuri după-amiază, Victoria Traian a disputat o nouă partidă amicală, adversara echipei din Liga a III-a fiind Pescăruşul Luciu, formaţie care s-a clasat pe locul al doilea în campionatul trecut al Ligii a V-a din judeţul Buzău. Pescăruşul a condus cu 2-0, dar Victoria Traian a întors rezultatul în favoarea sa până la pauză, astfel că după 45 de minute echipa vizitatoare conducea cu 3-2. Mihai Popa a realizat un hat trick pentru Victoria Traian, celelalte goluri ale formaţiei învingătoare fiind realizate de Mocanu, Pârliţeanu şi Leu. Iar Victoria Traian a câştigat testul de verificare cu 6-4.

Victoria Traian: Alpărean – Martinescu, Turiac, Postolea, M. Ion – P. Olmazu, barbu, Pârliţeanu, Săbăduş - M. Popa, Mocanu. În repriza a doua au mai evoluat Leu, Bălănică şi Jitaru.