Tricolorul Lanurile, singura formaţie cu maximum de puncte după primele trei etape

Tricolorul Lanurile a început foarte bine acest sezon fotbalistic, formaţia coordonată de Iulian Bibicu a câştigat cu 2-0, derby-ul cu Olimpia Cazasu, au marcat Stoican şi Chiriac şi este singura echipă din Liga a V-a cu maximum de puncte după primele trei etape. Şoimii Unirea a fost la un pas de o mare surpriză în partida de la Tichileşti cu Siretul Vădeni. Formaţia vizitatoare a irosit zece ocazii de a înscrie şi cum ocaziile se răzbună, în minutul 66, la singura situaţie de gol de până atunci, gazdele au marcat un gol spectaculos prin Pungă. Siretul Vădeni a reluat atacurile la poarta adevrsă şi după alte câteva ratări a reuşit să înscrie golul egalizator, cu şase minute înainte de finalul partidei, prin Crăciun. Oaspeţii au forţat şi golul victoriei şi l-au reuşit în minutul 90 prin Stan, iar Siretul Vădeni a câştigat meritat toate punctele puse în joc. Surpriza etapei a 3-a s-a înregistrat la Găiseanca acolo unde, formaţia gazdă, Voinţa a pierdut la scor, 1-3, partida cu AS Bordei Verde. Oaspeţii au condus cu 3-0 în minutul 48, după golurile înscrise de de Moise 2 şi Dumitru, singura reuşită a gazdelor aparţinându-i lui Romică Barbu (min. 84). Viitorul II Ianca a câştigat la scor, 6-1, disputa de pe stadionul "Ştefan Vrăbioru" cu una dintre formaţiile cu pretenţii ale acestui eşalon, FC Urleasca. Golgeterul rundei a fost Toni, jucătorul de la Viitorul II Ianca fiind autor a patru goluri.
În seria întâi lideră este Tricolorul Lanurile cu 9 puncte, locul al doilea este deţinut de Dacia Berteşti 7 puncte (golaveraj: 11-6), iar al treilea de Dunărea Tichileşti 7 puncte (12-8) iar în seria a doua podiumul se prezintă astfel: 1 Viitorul II Ianca 7 puncte (golaveraj: 11-3), 2 Vulturul Horia 7 (7-2), 3 Viitorul Cireşu 7 (5-2).