Stelică Nicoliţă a realizat un hat trick pentru Conpet Cireşu

Pentru că Atletic nu mai are aceeaşi atitudine ca în tur, aşteptatul derby de la Cireşu nu a fost altceva decât un galop de sănătate al gazdelor. Conpet a avut un avantaj de un singur gol la pauză, dar în final s-a impus cu 5-1. Stelică Nicoliţă a realizat un hat trick şi Alexandru Cotigă o "dublă" pentru lideră, iar Lupaşcu a marcat golul de onoare al oaspeţilor.
Cu 5-2 s-a impus în propriul fieff Voinţa Vişani în disputa cu Victoria Deduleşti, iar Victoria Traian şi-a asigurat un succes categoric, 4-1, după ce la pauză a fost condusă cu 1-0. Anghel şi Marius Iorga au realizat câte o "dublă" pentru gazde în repriza a doua, după ce Lăutaru a marcat pentru Victoria Cazasu în minutul 7.
Recolta Tufeşti a câştigat la pas la Mircea Vodă, Viitorul Galbenu a realizat scorul etapei la Găiseanca, iar CS Făurei s-a impus la limită în disputa de la Movila Miresii.
O remiză de salon, 3-3, s-a înregistrat pe stadionul Ştefan Vrăbioru, unde Dunărea Gropeni a fost gazdă în partida cu Fortino Ianca şi tot la egalitate, 2-2 s-a terminat partida de la Tichileşti.
După această etapă podiumul arată astfel: 1 Conpet Cireşu 64 puncte, 2 Victoria Traian 60 puncte, 3 Atletic Brăila 59 puncte.