Steaua s-a calificat în finala Cupei României

În tur, cele două echipe au încheiat la egalitate, scor 0-0, Steaua calificându-se în finală datorită golului marcat în deplasare.
Pentru FC Braşov a marcat Ilyeş '41, din penalti, în timp ce golul formaţiei Steaua a fost reuşit de Nicolae Dică '86.
FC Braşov a deschis scorul în minutul 41 prin Robert Ilyeş, dintr-o lovitură de la 11 metri, dictată de arbitrul Cristian Balaj după un henţ al lui Brandan în careu.
Steaua a egalat în minutul 86 prin Nicolae Dică, care a şutat puternic de la aproximativ 16 metri, după ce Răduţ i-a plasat o minge venită dintr-o centrare de la Szekely.
În minutul 87, Teixeira (FC Braşov) a primit al doilea cartonaş galben, fiind eliminat.

FC Braşov: 1. Marc - 21. Rusu, 15. Oros, 6. Majernik, 12. Ionescu - 25. Toloza - 16. Viveiros (23. Cardoso '63), 10. Ilyeş, 18. Cristescu (20. Voicu '83), 7. Chipciu (14. Distefano '71) - 80. Teixeira. Antrenor: Antonio Conceicao.
Steaua: 12. Tătăruşanu - 3. Emeghara (99. Maicon '77), 6. Gardoş, 23. Geraldo, 14. Latovlevici - 27. Marinescu (8. Răduţ '53), 5. Brandan - 16. Nicoliţă, 20. Dică, 10. Tănase (7. Szekely '71) - 17.Bilaşco. Antrenor: Cătălin Necula.
Cartonaşe galbene: Teixeira '57, '87, Voicu '90+3 / Dică '11, Tănase '44
Cartonaş roşu: Teixeira '87
Arbitri: Cristian Balaj (central) - Zoltan Szekely, Aurel Oniţă (asistenţi) - Adrian Comănescu (rezervă)
Observator: Constantin Zotta
La meci au asistat aproximativ 8.000 de spectatori, printre care s-au aflat şi 40 de suporteri ai Stelei. Fanii stelişti au intrat pe stadion în minutul 25 al meciului.