Steaua-Motherwell 3-0, în prima manşă a turului 3 preliminar

Cum s-au marcat golurile:

1-0, min 31: Nicoliţă a executat un corner de pe partea dreaptă, Goian a reluat cu capul, iar Craigan, în încercarea de a respinge, a înscris în propria poartă din şapte metri.

2-0, min 45: Grzelak a pasat spre careul scoţian, Stancu a lăsat pentru Nicoliţă, care a pătruns în careu şi a marcat cu un şut pe lângă Ruddy.

3-0, min 62: Grzelak a centrat de pe partea stângă după ce a driblat un adversar, iar Stancu a înscris cu o lovitură de cap din 7 metri.

Mijlocaşul Janos Szekely a acuzat o durere la glezna stângă în minutul 20 la un atac al Stelei şi nu a mai putut continua decât alte şase minute, fiind mai apoi înlocuit cu polonezul Rafal Grzelak. Locul lui Szekely pe banda dreaptă a fost luat de Nicoliţă, în timp ce Grzelak a evoluat pe postul său, cel de mijlocaş stânga.

În minutul 34, arbitrul a acordat penalty pentru Steaua după ce Forbes l-a faultat în careu pe Surdu, însă căpitanul roş-albaştrilor, Dorin Goian, a ratat, portarul scoţian reuşind să respingă.

Steaua a avut o bară în minutul 82 prin tânărul Mihai Onicaş, care a reluat în transversală cu o lovitură de cap mingea trimisă din corner de Bănel Nicoliţă.