Steaua Bucuresti: 13. Carlos - 18. P. Marin, 3. D.Goian, 17. E. Baciu, 15. Nesu - 16. Nicolita, 22. Paraschiv (28. G. Coman '70), 20. Lovin, 14. Cristocea (11. Bostina '87) - 10. N. Dica, 9. V. Badea (7. Oprita '84). Antrenor: Cosmin Olaroiu.
Standard Liege: 16. Renard - 2. Deflandre (9. Bouchouari '78), 19. Sarr, 5. Onyewu (3. N.Coelho '65), 20. Matias - 8. Defour, 27. Fellaini, 22. Geraerts, 11. Rapaici - 23. Jovanovici, 76. Sa Pinto. Antrenor: Johan Boskamp.
Cartonase galbene: P. Marin '5, Goian '80, Carlos '90 / Jovanovici '3, Rapaici '23, Felaini '38, Deflandre '45, Sa Pinto '76, '81
Cartonas rosu: Sa Pinto '81

Echipa Steaua Bucuresti s-a calificat, miercuri, dupa zece ani, in grupele Ligii Campionilor, dupa ce a invins, cu scorul de 2-1 (1-1), formatia Standard Liege, in mansa secunda a turului trei preliminar al principalei competitii europene.
Standard a deschis scorul prin Milan Jovanovici, in minutul 3, care a pacalit apararea stelista si a reluat din sapte metri in poarta lui Carlos.
Steaua a egalat in minutul 35, prin Valentin Badea, care a fost lansat in adincime, s-a intors si a sutat in dreapta portarului.
In minutul 51, Steaua a intrat in avantaj. Banel Nicolita a recuperat o minge l-a lansat in adincime pe Valentin Badea care a intrat in careu si a sutat din lateral stinga la coltul lung. Badea a marcat asadar ambele goluri ale Stelei in meciul de la Bucuresti.
Din minutul 81, Standard a jucat in 10 jucatori, dupa ce portughezul Ricardo Sa Pinto a fost eliminat pentru cumul de cartonase. Sa Pinto a primit mai intii un cartonas galben, in minutul 76, pentru proteste, iar apoi a primit al doilea galben si implicit cartonasul rosu, in minutul 81, dupa ce l-a tras de tricou pe Gigel Coman.
La golul egalizator al Stelei, presedintele CA, Gigi Becali, nu a avut nici o reactie, in timp ce la golul doi si-a pus miinile in cap.
In minutul 79, directorul sportiv Michel Preud'homme a coborit nervos la banca de rezerve si a discutat cu un oficial de la echipa sa.
Suporterii aflati pe stadionul National din Complexul Sportiv Lia Manoliu, in numar de aproximativ 45.000, au scandat numele lui Marius Lacatus.