Steaua Bucuresti - Gloria Bistrita 2-1

Pentru Steaua au marcat Bostina '41 (penalti) si Daniel Oprita '78. Gloria a punctat prin Sergiu Costea '11.
Gloria a deschis scorul in minutul 11, prin Sergiu Costea, care a marcat cu un sut de la 20 de metri lateral drepta, la coltul lung.
Steaua a restabilit egalitatea prin Gabriel Bostina, care a transformat, in minutul 41, un penalti dictat dupa un duel in careu intre bistriteanul Gabriel Muresan si stelistul Valentin Badea.
In minutul 53, Steaua ar fi putut trece in avantaj, cind Daniel Oprita a trimis un lob peste portarul Albut, iesit in intimpinare, insa mingea a fost scoasa de pe linia portii de Dan Matei.
Steaua a preluat conducerea in minutul 78, in urma unui gol marcat de Daniel Oprita. Bostina a executat un corner de pe partea dreapta, Goian a reluat cu capul, dar mingea a lovit un fundas bistritean si a ricosat la Oprita care a trimis, tot cu capul, de la opt metri, cu bolta, sub bara.

Universitatea Craiova - Otelul Galati 0-2

Otelul a deschis scorul in minutul 64, prin Sergiu Costin, care a trimis mingea in poarta cu un sut de la aproximativ 20 de metri.
Echipa galateana si-a marit avantajul in minutul 90A1. Dupa o centrare venita de pe partea stinga, de la Dorin Semeghin, Gabriel Paraschiv a preluat mingea in interiorul careului si din aproximativ sapte metri a trimis mingea in poarta.
La meci au asistat aproximativ 1.000 de spectatori, printre care s-au aflat si 70 de sustinatori ai formatiei galatene, care au afisat un banner cu mesajul: "Libertate pentru suporteri".

Poli Timisoara - Unirea Urziceni 1-0

Poli Timisoara a deschis scorul in minutul 42, prin Gueye Mansour, care a inscris cu un sut sub bara, de la aproximativ 11 metri, desi era talonat de doi adversari, Jovanovici si Florin Ganea.
Gazdele au avut sansa de a-si mari avantajul in minutul 67, cind Plesan a inscris cu capul, dupa o centrare a lui Caramarin, reusita sa fiind insa anulata pentru ofsaid.
In tribune au fost prezenti aproximativ 6.000 de spectatori.

Jiul Petrosani - Ceahlaul Piatra Neamt 0-0

Echipa Jiul Petrosani a incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul sustinut, simbata, pe teren propriu, in compania formatiei Ceahlaul Piatra Neamt, in etapa a IX-a a Ligii I, transmite corespondentul MEDIAFAX.
In tribune au fost prezenti aproximativ 1.500 de spectatori.

UTA Arad - CFR Cluj 1-0

UTA a deschis scorul in minutul 74, prin Danalache, care a marcat cu un sut din voleu, de la aproximativ 10 metri, in vinclu, dupa un contraatac pe partea stinga si o centare a lui Mara.
In minutul 86, UTA a ramas in inferioritate numerica, Adrian Rusu primind direct cartonasul rosu, pentru o intrare cu talpa inainte la Mojica.