Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Steaua Bucuresti - Gloria Bistrita 2-1

Pentru Steaua au marcat Bostina '41 (penalti) si Daniel Oprita '78. Gloria a punctat prin Sergiu Costea '11.Gloria a deschis scorul in minutul 11, prin Sergiu Costea, care a marcat cu un sut de la 20 de metri lateral drepta, la coltul lung.Steaua a restabilit egalitatea prin Gabriel Bostina, care a transformat, in minutul 41, un penalti dictat dupa un duel in careu intre bistriteanul Gabriel Muresan si stelistul Valentin Badea.In minutul 53, Steaua ar fi putut trece in avantaj, cind Daniel Oprita a trimis un lob peste portarul Albut, iesit in intimpinare, insa mingea a fost scoasa de pe linia portii de Dan Matei.Steaua a preluat conducerea in minutul 78, in urma unui gol marcat de Daniel Oprita. Bostina a executat un corner de pe partea dreapta, Goian a reluat cu capul, dar mingea a lovit un fundas bistritean si a ricosat la Oprita care a trimis, tot cu capul, de la opt metri, cu bolta, sub bara.Universitatea Craiova - Otelul Galati 0-2 Otelul a deschis scorul in minutul 64, prin Sergiu Costin, care a trimis mingea in poarta cu un sut de la aproximativ 20 de metri.Echipa galateana si-a marit avantajul in minutul 90A1. Dupa o centrare venita de pe partea stinga, de la Dorin Semeghin, Gabriel Paraschiv a preluat mingea in interiorul careului si din aproximativ sapte metri a trimis mingea in poarta.La meci au asistat aproximativ 1.000 de spectatori, printre care s-au aflat si 70 de sustinatori ai formatiei galatene, care au afisat un banner cu mesajul: "Libertate pentru suporteri".Poli Timisoara - Unirea Urziceni 1-0 Poli Timisoara a deschis scorul in minutul 42, prin Gueye Mansour, care a inscris cu un sut sub bara, de la aproximativ 11 metri, desi era talonat de doi adversari, Jovanovici si Florin Ganea.Gazdele au avut sansa de a-si mari avantajul in minutul 67, cind Plesan a inscris cu capul, dupa o centrare a lui Caramarin, reusita sa fiind insa anulata pentru ofsaid.In tribune au fost prezenti aproximativ 6.000 de spectatori.Jiul Petrosani - Ceahlaul Piatra Neamt 0-0 Echipa Jiul Petrosani a incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul sustinut, simbata, pe teren propriu, in compania formatiei Ceahlaul Piatra Neamt, in etapa a IX-a a Ligii I, transmite corespondentul MEDIAFAX. In tribune au fost prezenti aproximativ 1.500 de spectatori. UTA Arad - CFR Cluj 1-0 UTA a deschis scorul in minutul 74, prin Danalache, care a marcat cu un sut din voleu, de la aproximativ 10 metri, in vinclu, dupa un contraatac pe partea stinga si o centare a lui Mara.In minutul 86, UTA a ramas in inferioritate numerica, Adrian Rusu primind direct cartonasul rosu, pentru o intrare cu talpa inainte la Mojica.