Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Start in Liga a IV-a la fotbal

Astazi se deruleaza etapa inaugurala in Liga a IV-a competitie organizata de Asociatia Judeteana de Fotbal Braila, in care anul acesta sint angrenate 14 echipe.
Va fi cu siguranta campionat echilibrat deoarece marea majoritate a combatantelor s-au intarit in aceasta vara.
Principalele pretendente la cistigarea actualei editii de campionat sint Petrolul, formatie care dupa ce a retrogradat a pierdut o serie de jucatori foarte valorosi, dar valoarea lotului ramas ii permite sa emita pretentii la revenirea in Liga a III-a, CS Faurei, Victoria Traian, dintre echipele cu traditie din acest esalon dar si nou promovata FC Steaua Braila.
In campionatul Judetean de Fotbal favorite la cistigarea celor doua serii sint Rompas Vadeni si Spicul Rimnicelu din prima grupa, Unirea Tricolor Scortaru Vechi si AS Bordei Verde din cea de a doua.

Programul meciurilor din etapa inaugurala a Ligii a IV-a:
Avintul Chiscani - SC Adevarat
Victoria Traian - CS Faurei
FC Steaua Braila - Tractorul Viziru
Viitorul Ianca - Vointa Visani
Victoria Cazasu - Avintul Ciresu
Viitorul Galbenu - Vointa Gaiseanca
Petrolul Braila - Victoria Dedulesti
Meciurile dintre echipele de juniori incep la ora 11.00 iar cele de seniori de la ora 13.00.

Tot astazi se disputa si patru partide din cadrul Campionatului Judetean de Fotbal si anume:
Romgal Romanu - Unirea Tricolor Scortaru Vechi
Tricolorul Lanurile - Infratirea Gemenele
Spicul Zavoaia - Recolta Ciocile
AS Bordei Verde - Vointa Plopu
Cu exceptia jocului de la Lanurile care va incepe la ora 17.30 celelalte se vor derula dimineata incepind cu ora 11.00.

Restul meciurilor din campionatul Judetean se vor derula duminica dupa urmatorul program:
Seria I
Vointa Sutesti - Dunarea Tichilesti
Soimii Unirea - FC Urleasca
Gloria Movila Miresii - Unirea Gradistea
Spicul Rimnicelu - Unirea Maxineni
Pandurii Tudor Vladimirerscu - Rompas Vadeni

Seria a II-a
Dacia Bertesti - Vointa Baraganu
Comagrim Dudesti - AS Jirlau
Vointa Faurei Sat - Stanriz Stancuta
Avintul Mircea Voda - Steaua Perisoru
Luceafarul Roriori - Recolta Tufesti
Ora oficiala a jocurilor din acest esalon este 11.00.




Categorie articol: 

Comentarii