Sportul Chiscani merge să câştige la Şoimii Topolog

Astăzi, de la ora 17.30, Sportul Chiscani încearcă, în deplasarea de la Şoimii Topolog, să obţină promovarea în Liga a III-a. Jucătorii pregătiţi de Georgel Pascu au urmărit înregistrarea meciului tur încheiat la egalitate, 2-2, au discutat depre erorile făcute în acel joc şi sunt hotărâţi să tranşeze în favoarea lor meciul de astăzi şi implicit să-şi realizeze cel mai pretenţios obiectiv din acest sezon competiţional, accederea în cel de-al treilea eşalon fotbalistic al ţării. La Sportul Chiscani tot lotul este valid, astfel că instructorul Georgel Pascu poate trimite în teren cel mai bun unsprezece.
Partida tur s-a încheiat nedecis, 2-2. Pentru Sportul Chiscani a marcat de două ori Vali Durbacă iar pentru Şoimii Topolog au înscris Nane şi Lupu.
Dacă după disputarea celor două jocuri egalitatea se menţine (la puncte şi golaveraj), golurile marcate în deplasare contează dublu, fiind declarată câştigătoare echipa cu cel mai bun golaveraj. În situaţia în care şi în aceste condiţii egalitatea persistă, se vor disputa două reprize de prelungire a câte 15 minute iar dacă egalitatea se menţine, echipa câştigătoare va fi desemnată în urma executării loviturilor de departajare de la 11 metri, în conformitate cu Legile Jocului.