Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Silviu Crăciun scoate Sportul Chiscani din zona retrogradării

* atacantul gazdelor  a marcat un gol spectaculos iar Sportul s-a impus cu 2-1  în partida cu ACSM Olteniţa

În această după-amiază Sportul Chiscani a câştigat cu 2-1 derby-ul supravieţuirii  în Liga a III-a, cu ACSM Olteniţa şi a urcat pe locul al 11-lea  în clasament.

Golul de trei puncte care a scos formaţia din Chiscani din zona retrogradării, unul de generic, a fost marcat de Silviu Crăciun  în minutul 77.

Introdus  în teren  în minutul 52  în locul lui Vârlan, Silviu Crăciun a devenit imediat un real pericol pentru poarta adeversă iar  în minutul 77 a plecat de la limitsa ofsaidului a pătruns  în careu şi a lobat mingea peste portarul oaspeţilor, iar această a intrat sub transversală.

Sportul Ciscani a trecut  în avantaj  în minutul 45 când Vârlan a şutat la poartă, iar  în tentativa lui de a o degaja, fundaşul gazdelor, Iulian Vlad a trimis-o  în propria poartă. Marian Stoica a egalat  în minutul 73,  însă patru minute mai târziu golul spectaculos marcat de Crăciun a decis soarta partidei, 2-1, pentru Sportul Chiscani.