Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Rezultate din preliminariile Cupei Mondiale din 2010, zona Europei

Rezultate inregistrate, miercuri, in partidele disputate in preliminariile Cupei Mondiale din 2010, zona europeana:
Grupa 1
Suedia - Ungaria 2-1
Au marcat: Kallstrom '55, Holman '64 / Rudolf '90
Albania - Malta 3-0
Au marcat: Bogdani '45, K. Duro '83, Dallku '89
Portugalia - Danemarca 2-3
Au marcat: Nani '42, Deco '86 (penalti) / Bendtner '84, Poulsen '90, Jansen 90a2.
Clasament: 1. Albania 4 puncte (2 jocuri), 2. Danemarca 4 p (2 j), 3. Suedia 4 p (2 j), 4. Portugalia 3 p (2 j), 5. Ungaria 1 p (2 j), 6. Malta 0 p (2 j).
Urmatoarele meciuri (11 octombrie): Danemarca - Malta, Ungaria - Albania si Suedia - Portugalia.
Grupa 2
Moldova - Israel 1-2
Au marcat: Picusciac '1 / Golan '39, Saban '45
Letonia - Grecia 0-2
A marcat: Gekas '10, '49
Elvetia - Luxemburg 1-2
Au marcat: N'Kufo '43 / Strasser '29, Leweck '86.
Clasament: 1. Grecia 6 puncte (2 jocuri), 2. Israel 4 p (2 j), 3. Letonia 3 p (2 j), 4. Luxemburg 3 p (2 j), 5. Elvetia 1 p (2 j), 6. Moldova 0 p (2 j).
Urmatoarele meciuri (11 octombrie): Grecia - Moldova, Luxemburg - Israel si Elvetia - Letonia.
Grupa 3
San Marino - Polonia 0-2
Au marcat: Smolarek '35, Lewandowski '69
Irlanda de Nord - Cehia 0-0
Slovenia - Slovacia 2-1
Au marcat: Novakovici '23, '81 / Jakubko '83.
Clasament: 1. Polonia 4 puncte (2 jocuri), 2. Slovenia 4 p (2 j), 3. Slovacia 3 p (2 j), 4. Cehia 1 p (1 j), 5. Irlanda de Nord 1 p (2 j), 6. San Marino 0 p (1 j).
Urmatoarele meciuri (11 octombrie): Polonia - Cehia, Slovenia - Irlanda de Nord si San Marino - Slovacia.
Grupa 4
Rusia - Tara Galilor 2-1
Au marcat: Pavliucenko '22 (penalti), Pogrebniak '81 / Ledley '67
Azerbaidjan - Liechtenstein 0-0
Finlanda - Germania 3-3
Au marcat: Johansson '32, Vayrynen '43, Sjolund '53 / Klose '38, '45, '83.
Clasament: 1. Germania 4 puncte (2 jocuri), 2. Rusia 3 p (1 j), 3. Tara Galilor 3 p (2 j), 4. Finlanda 1 p (1 j), 5. Azerbaidjan 1 p (2 j), 6. Liechtenstein 1 p (2 j).
Urmatoarele meciuri (11 octombrie): Tara Galilor - Liechtenstein, Germania - Rusia si Finlanda - Azerbaidjan.
Grupa 5
Turcia - Belgia 1-1
Au marcat: Emre '74 (penalti) / Sonck '31
Bosnia Hertegovina - Estonia 7-0
Au marcat: Misimovici '25, '29 (penalti), '57, '58, Dzeko '60, '72, Ibricici '88
Spania - Armenia 4-0
Au marcat: Capdevila '7, Villa '16, '79, Senna '82.
Clasament: 1. Spania 6 puncte (2 jocuri), 2. Turcia 4 p (2 j), 3. Belgia 4 p (2 j), 4. Bosnia Hertegovina 3 p (2 j), 4. Armenia 0 p (2 j), 6. Estonia 0 p (2 j).
Urmatoarele meciuri (11 octombrie): Turcia - Bosnia Hertegovina, Belgia - Armenia si Estonia - Spania.
Grupa 6
Kazahstan - Ucraina 1-3
Au marcat: Ostapenko '68 / Nazarenko '45, '80, Sevcenko '54
Andorra - Belarus 1-3
Au marcat: Pujol '68 (penalti) / Verhovtov '37, Rodionov '79, A. Hleb '89
Croatia - Anglia 1-4
Au marcat: Mandzukici '78 / Walcott '26, 59, 82, Rooney '63.
Clasament: 1. Anglia 6 puncte (2 jocuri), 2. Ucraina 6 p (2 j), 3. Belarus 3 p (2 j), 4. Croatia 3 p (2 j), 5. Kazahstan 3 p (3 j), 6. Andorra 0 p (3 j).
Urmatoarele meciuri (11 octombrie): Anglia - Kazahstan si Ucraina - Croatia.
Grupa 7
Insulele Feroe - Romania 0-1
A marcat: Cocis '59
Lituania - Austria 2-0
A marcat: Danilevicius '51, '57
Franta - Serbia 2-1
Au marcat: Henry '54, Anelka '64 / Ivanovici '76.
Clasament: 1. Lituania 6 puncte (2 jocuri), 2. Serbia 3 p (2 j), 3. Austria 3 p (2 j), 4. Franta 3 p (2 j), 5. Romania 3 p (2 j), 6. Insulele Feroe 0 p (2 j).
Urmatoarele meciuri (11 octombrie): Romania - Franta, Serbia - Lituania si Insulele Feroe - Austria.
Grupa 8
Muntenegru - Irlanda 0-0
Italia - Georgia 2-0
A marcat: De Rossi '17, '90.
Clasament: 1. Italia 6 puncte (2 jocuri), 2. Irlanda 4 p (2 j), 3. Muntenegru 2 p (2 j), 4. Bulgaria 1 p (1 j), 5. Cipru 0 p (1 j), 6. Georgia 0 p (2 j).
Urmatoarele meciuri (11 octombrie): Georgia - Cipru si Bulgaria - Italia.
Grupa 9
Islanda - Scotia 1-2
Au marcat: Gudjohnsen '77 (penalti) / Broadfoot '18, Robson '59
Macedonia - Olanda 1-2
Au marcat: Pandev '78 (penalti) / Heitinga '46, Van der Vaart '60.
Clasament: 1. Olanda 3 puncte (1 joc), 2. Macedonia 3 p (2 j), 3. Scotia 3 p (2 j), 4. Norvegia 1 p (1 j), 5. Islanda 1 p (2 j),
Urmatoarele meciuri (11 octombrie): Olanda - Islanda si Scotia - Norvegia.




Categorie articol: 

Like / Share

Comentarii