Remiză în derby-ul de la Traian

Conform aşteptărilor, partida de la Traian s-a ridicat la nivelul unui derby din toate punctele de vedere, a fost un meci spectaculos, cu multe goluri şi cu răsturnări de situaţii. Gazdele au intrat mai bine în joc şi în minutul 28 Mitrea a marcat pentru 1-0. Dunărea Gropeni nu a acuzat şocul şi după numai şapte minute a reuşit să restabilească egalitatea, în urma golului înscris de Cocianu, însă la finalul primei reprize jucătorii echipei Victoria Traian au plecat la cabine cu un avantaj minim, după reuşita lui Gagu. În minutul 65 Iorga a marcat pentru 3-1 şi partida părea jucată, numai că oaspeţii au crezut în şansa lor, au profitat de starea de automulţumire a gazdelor, au înscris de două ori prin Buhai şi Simion şi au plecat acasă cu un punct.
FC Tufeşti a realizat din nou scorul etapei, 10-0, în deplasarea de la Galbenu, iar Fortino, pentru care Sorin Butiseacă a marcat patru goluri, s-a impus pe teren propriu cu 7-0 în partida cu Voinţa Găiseanca.
Nou promovatele au obţinut victorii pe teren propriu. Dacă Voinţa Şuţeşti a dispus la limită, cu 2-1, de fosta lideră, Voinţa Vişani, Siretul Vădeni, după ce a ratat numeroase situaţii clare de gol a câştigat cu 3-1 disputa cu Victoria Cazasu.
După şapte etape locul întâi este deţinut de FC Tufeşti cu 18 puncte (golaveraj 40-8), pe locul al doilea se află Fortino Ianca 18 puncte (29-4), iar pe treilea Victoria Traian 16 puncte.