Recolta Tufeşti a bifat al doilea succes consecutiv în deplasare

Dacă prima etapă a fost dominată de echipele vizitatoare, în cea de-a doua raportul victoriilor a fost de 4-3 în favoarea gazdelor.
Recolta Tufeşti a bifat al doilea succes consecutiv în deplasare, 5-0 la Viitorul Galbenu, golurile formaţiei pregătite de Viorel Cozma fiind marcate de Andrei Roadecincu 2, Florin Andrieş, Marian Gologan şi Fănel Ghioca.

Celelalte două performere ale rundei au fost FC Urleasca şi Victoria Cazasu. Nou promovata FC Urleasca a câştigat surprinzător cu 2-0 la Voinţa Găiseanca, reuşitele învingătorilor aparţinându-le lui Crangă şi Berceanu în timp ce Victoria Cazasu a profitat de degringolada care persistă la Traianu, unde gazdele au jucat în inferioritate numerică deoarece juniorii nu au avut buletinele la ei şi s-a impus cu 2-1, după ca la pauză scorul a fost egal, 1-1. Alin Martinescu a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 32, însă după numai două minute gazdele au restabilit egalitatea în urma reuşitei lui Scarlet. În repriza a doua Victoria Cazasu a mai înscris o dată prin M. Popescu, în minutul 61 şi a obţinut toate punctele puse în joc.

Reveaţia începutului de sezon, Avântul Mircea Vodă, a bifat cel de-al doilea succes la scor din acest tur, după ce a trecut cu 5-2 pe teren propriu de experimentata Victoria Deduleşti. Stareţ (min. 8, 72), Dociu (min. 48, 49) şi M. Radu (min. 88) au semnat golurile învingătorilor, în timp ce oaspeţii au marcat odată prin Brat şi au mai beneficiat şi de un autogol al lui Presadă.

Avântul Cireşu a câştigat cu 3-1 partida cu Avântul Chiscani, Crăciunescu, Tănase şi Butiseacă au marcat pentru formaţia lui Ionel Ivan, Ciocianu pentru oaspeţi, iar în celelalte două jocuri s-au înregistrat alte două victorii la scor ale gazdelor.

În duelul nou promovatelor Unirea Măxineni a câştigat cu 6-1 partida cu Dacia Berteşti, iar Tractorul Viziru, pentru care veteranul Iorga a înscris de două ori, s-a impus cu 5-3 în disputa cu CS Făurei.