Razvan Lucescu suspendat doua etape de Comisia de Disciplina a FRF

Comisia de Disciplina a Federatiei Romane de Fotbal (FRF) l-a sanctionat, vineri, pe antrenorul echipei Rapid Bucuresti, Razvan Lucescu, cu doua etape de suspendare si cu o penalitate financiara de 745 lei, deoarece a fost trimis in tribuna la meciul cu Poli Iasi, din Cupa Romaniei, informeaza FRF.
In minutul 71 al partidei Poli Iasi - Rapid Bucuresti, scor 0-1, din sferturile de finala ale Cupei Romaniei, Lucescu a patruns in suprafata de joc fara incuviintarea arbitrului Ionica Serea, fiind eliminat.
Razvan Lucescu nu va putea sta pe banca la meciul Rapid - Jiul Petrosani, programat simbata, de la ora 19.00, in etapa a XV-a a Diviziei A si nici in prima etapa a returului, care va incepe pe 4 martie 2006.
Aceleasi sanctiuni au fost date si antrenorului secund al echipei iesene, Narcis Ciocirlan, care a fost trimis in tribuna in minutul 80 al meciului.
Arbitrul Ionica Serea a consemnat in raportul de arbitraj ca nici unul dintre cei doi antrenori nu a protestat la deciziile sale.