Rapid a remizat cu Hapoel Tel - Aviv in Cupa UEFA

Hapoel Tel-Aviv: 1.Elimelech - 12.Bondarv, 26. Paez, 10. Badir, 20. Antebi - 8. Abukasis (18. Abutbul '71), 7. Dego (3. Chen '46), 19. De Bruno, 11. Barda - 24. Ogbonna (14. Vermouth '76), 15. Toema. Antrenor: Ytzhak Shum
Rapid: 1. Coman -19. Sapunaru, 24. Maftei, 6. Rada - 9. Badoi, 17. Maldarasanu (18. Grigore '81), 15. C. Lazar, 10. Karamyan (11. Griffiths '68) - 7. Zicu (27. Mazilu '58)- 99. Moldovan, 29. Buga. Antrenor: Razvan Lucescu
Cartonase galbene: Ogbonna '36, Barda '77, Abutbul '82 / Zicu '55, Badoi '85.

Echipa Rapid Bucuresti a terminat la egalitate, scor 2-2 (1-2), meciul sustinut, joi, in deplasare, in compania formatiei Hapoel Tel Aviv, in etapa a II-a a grupei G a Cupei UEFA.
Pentru Hapoel au marcat Ogbonna '11, Badir '33, in timp ce pentru Rapid au inscris V. Moldovan '15 si Buga '53.
Hapoel Tel-Aviv a deschis scorul in minutul 11 prin Ogbonna, care a marcat de la 11 metri pozitie centrala cu o lovitura de cap in dreapta lui Coman.
Rapid a restabilit egalitatea, in minutul 15, dupa ce Ionut Rada a trecut de trei adversari, a ajuns in marginea careului de sase metri, de unde i-a centrat lui Viorel Moldovan, care a marcat in poarta goala.
Hapoel a preluat conducerea pe tabela de marcaj in minutul 33, cind Badir a marcat cu capul din sase metri, la coltul scurt, de linga Cristian Sapunaru.
In minutul 53, Rapid a restabilit egalitatea pentru a doua oara, dupa ce Mugurel Buga a marcat la coltul lung, dupa o pasa a lui Costin Lazar peste care a sarit Moldovan.
Meciul a fost arbitrat de o brigada din Slovacia, avindu-l la centru pe Vladimir Hrinak. El a fost ajutat la cele doua linii de Vladimir Medved si Rastislav Kubica, in timp ce rezerva a fost Jozef Pavlik.