Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Programul Ligii I, editia 2006-2007

Programul Ligii I la fotbal, editia 2006-2007, stabilit, marti, la sediul LPF, este urmatorul:
Etapa I, 29 iulie
Poli Timisoara - Steaua
Universitatea Craiova - FC Vaslui
UTA Arad - Farul Constanta
Otelul Galati - CFR Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt - Gloria Bistrita
Unirea Urziceni - Poli Iasi
FC National - Dinamo
Sportul Studentesc - Rapid
Jiul Petrosani - FC Arges
Etapa a II-a, 5 august
Steaua - Universitatea Craiova
FC Vaslui - UTA Arad
Farul Constanta - Otelul Galati
CFR Cluj - Unirea Urziceni
Gloria Bistrita - FC National
Poli Iasi - Ceahlaul Piatra Neamt
Dinamo - Sportul Studentesc
Rapid - Jiul Petrosani
FC Arges - Poli Timisoara
Etapa a III-a, 12 august
Poli Timisoara - Rapid
Universitatea Craiova - FC Arges
UTA Arad - Steaua
Ceahlaul Piatra Neamt - CFR Cluj
Unirea Urziceni - Otelul Galati
FC National - Poli Iasi
Sportul Studentesc - Gloria Bistrita
Jiul Petrosani - Dinamo
FC Vaslui - Farul Constanta
Etapa a IV-a, 19 august
Otelul Galati - Ceahlaul Piatra Neamt
Steaua - FC Vaslui
Farul Constanta - Unirea Urziceni
CFR Cluj - FC National
Gloria Bistrita - Jiul Petrosani
Poli Iasi - Sportul Studentesc
Dinamo - Poli Timisoara
Rapid - Universitatea Craiova
FC Arges - UTA Arad
Etapa a V-a, 26 august
Poli Timisoara - Gloria Bistrita
Universitatea Craiova - Dinamo
UTA Arad - Rapid
Ceahlaul Piatra Neamt - Unirea Urziceni
FC National - Otelul Galati
Sportul Studentesc - CFR Cluj
Jiul Petrosani - Poli Iasi
Steaua - Farul Constanta
FC Vaslui - FC Arges
Etapa VI-a, 9 septembrie
Otelul Galati - Sportul Studentesc
Unirea Urziceni - FC National
Farul Constanta - Ceahlaul Piatra Neamt
CFR Cluj - Jiul Petrosani
Gloria Bistrita - Universitatea Craiova
Poli Iasi - Poli Timisoara
Dinamo - UTA Arad
Rapid - FC Vaslui
FC Arges - Steaua
Etapa a VII-a, 16 septembrie
Poli Timisoara - CFR Cluj
Universitatea Craiova - Poli Iasi
UTA Arad - Gloria Bistrita
FC National - Ceahlaul Piatra Neamt
Sportul Studentesc - Unirea Urziceni
Jiul Petrosani - Otelul Galati
Steaua - Rapid
FC Vaslui - Dinamo
FC Arges - Farul Constanta
Etapa a VIII-a, 20 septembrie
Otelul Galati - Poli Timisoara
Ceahlaul Piatra Neamt - Sportul Studentesc
Unirea Urziceni - Jiul Petrosani
Farul Constanta - FC National
CFR Cluj - Universitatea Craiova
Gloria Bistrita - FC Vaslui
Poli Iasi - UTA Arad
Dinamo - Steaua
Rapid - FC Arges
Etapa a IX-a, 23 septembrie
Poli Timisoara - Unirea Urziceni
Universitatea Craiova - Otelul Galati
UTA Arad - CFR Cluj
Sportul Studentesc - FC National
Jiul Petrosani - Ceahlaul Piatra Neamt
Steaua - Gloria Bistrita
FC Vaslui - Poli Iasi
Rapid - Farul Constanta
FC Arges - Dinamo
Etapa a X-a, 30 septembrie
Otelul Galati - UTA Arad
Ceahlaul Piatra Neamt - Poli Timisoara
Unirea Urziceni - Universitatea Craiova
FC National - Jiul Petrosani
Farul Constanta - Sportul Studentesc
CFR Cluj - FC Vaslui
Gloria Bistrita - FC Arges
Poli Iasi - Steaua
Dinamo - Rapid
Etapa a XI-a, 14 octombrie
Poli Timisoara - FC National
Universitatea Craiova - Ceahlaul Piatra Neamt
UTA Arad - Unirea Urziceni
Jiul Petrosani - Sportul Studentesc
Steaua - CFR Cluj
FC Vaslui - Otelul Galati
Dinamo - Farul Constanta
Rapid - Gloria Bistrita
FC Arges - Poli Iasi
Etapa a XII-a, 21 octombrie
Otelul Galati - Steaua
Ceahlaul Piatra Neamt - UTA Arad
Unirea Urziceni - FC Vaslui
FC National - Universitatea Craiova
Sportul Studentesc - Poli Timisoara
Farul Constanta - Jiul Petrosani
CFR Cluj - FC Arges
Gloria Bistrita - Dinamo
Poli Iasi - Rapid
Etapa a XIII-a, 28 octombrie
Poli Timisoara - Jiul Petrosani
Universitatea Craiova - Sportul Studentesc
UTA Arad - FC National
Steaua - Unirea Urziceni
FC Vaslui - Ceahlaul Piatra Neamt
Gloria Bistrita - Farul Constanta
Dinamo - Poli Iasi
Rapid - CFR Cluj
FC Arges - Otelul Galati
Etapa a XIV-a, 4 noiembrie
Poli Timisoara - Farul Constanta
Otelul Galati - Rapid
Ceahlaul Piatra Neamt - Steaua
Unirea Urziceni - FC Arges
FC National - FC Vaslui
Sportul Studentesc - UTA Arad
Jiul Petrosani - Universitatea Craiova
CFR Cluj - Dinamo
Poli Iasi - Gloria Bistrita
Etapa a XV-a, 11 noiembrie
Universitatea Craiova - Poli Timisoara
UTA Arad - Jiul Petrosani
Steaua - FC National
FC Vaslui - Sportul Studentesc
Farul Constanta - Poli Iasi
Gloria Bistrita - CFR Cluj
Dinamo - Otelul Galati
Rapid - Unirea Urziceni
FC Arges - Ceahlaul Piatra Neamt
Etapa a XVI-a, 18 noiembrie
Poli Timisoara - UTA Arad
Universitatea Craiova - Farul Constanta
Otelul Galati - Gloria Bistrita
Ceahlaul Piatra Neamt - Rapid
Unirea Urziceni - Dinamo
FC National - FC Arges
Sportul Studentesc - Steaua
Jiul Petrosani - FC Vaslui
CFR Cluj - Poli Iasi
Etapa a XVII-a, 25 noiembrie
UTA Arad - Universitatea Craiova
Steaua - Jiul Petrosani
FC Vaslui - Poli Timisoara
Farul Constanta - CFR Cluj
Gloria Bistrita - Unirea Urziceni
Poli Iasi - Otelul Galati
Dinamo - Ceahlaul Piatra Neamt
Rapid - FC National
FC Arges - Sportul Studentesc
RETUR
Etapa a XVIII-a, 2 decembrie
Steaua - Poli Timisoara
FC Vaslui - Universitatea Craiova
Farul Constanta - UTA Arad
CFR Cluj - Otelul Galati
Gloria Bistrita - Ceahlaul Piatra Neamt
Poli Iasi - Unirea Urziceni
Dinamo - FC National
Rapid - Sportul Studentesc
FC Arges - Jiul Petrosani
Etapa a XIX-a, 9 decembrie
Universitatea Craiova - Steaua
UTA Arad - FC Vaslui
Otelul Galati - Farul Constanta
Unirea Urziceni - CFR Cluj
FC National - Gloria Bistrita
Ceahlaul Piatra Neamt - Poli Iasi
Sportul Studentesc - Dinamo
Jiul Petrosani - Rapid
Poli Timisoara - FC Arges
Etapa a XX-a
Rapid - Poli Timisoara
FC Arges - Universitatea Craiova
Steaua - UTA Arad
CFR Cluj - Ceahlaul Piatra Neamt
Otelul Galati - Unirea Urziceni
Poli Iasi - FC National
Gloria Bistrita - Sportul Studentesc
Dinamo - Jiul Petrosani
Farul Constanta - FC Vaslui
Etapa a XXI-a
Ceahlaul Piatra Neamt - Otelul Galati
FC Vaslui - Steaua
Unirea Urziceni - Farul Constanta
FC National - CFR Cluj
Jiul Petrosani - Gloria Bistrita
Sportul Studentesc - Poli Iasi
Poli Timisoara - Dinamo
Universitatea Craiova - Rapid
UTA Arad - FC Arges
Etapa a XXII-a
Gloria Bistrita - Poli Timisoara
Dinamo - Universitatea Craiova
Rapid - UTA Arad
Unirea Urziceni - Ceahlaul Piatra Neamt
Otelul Galati - FC National
CFR Cluj - Sportul Studentesc
Poli Iasi - Jiul Petrosani
Farul Constanta - Steaua
FC Arges - FC Vaslui
Etapa XXIII-a
Sportul Studentesc - Otelul Galati
FC National - Unirea Urziceni
Ceahlaul Piatra Neamt - Farul Constanta
Jiul Petrosani - CFR Cluj
Universitatea Craiova - Gloria Bistrita
Poli Timisoara - Poli Iasi
UTA Arad - Dinamo
FC Vaslui - Rapid
Steaua - FC Arges
Etapa a XXIV-a
CFR Cluj - Poli Timisoara
Poli Iasi - Universitatea Craiova
Gloria Bistrita - UTA Arad
Ceahlaul Piatra Neamt - FC National
Unirea Urziceni - Sportul Studentesc
Otelul Galati - Jiul Petrosani
Rapid - Steaua
Dinamo - FC Vaslui
Farul Constanta - FC Arges
Etapa a XXV-a
Poli Timisoara - Otelul Galati
Sportul Studentesc - Ceahlaul Piatra Neamt
Jiul Petrosani - Unirea Urziceni
FC National - Farul Constanta
Universitatea Craiova - CFR Cluj
FC Vaslui - Gloria Bistrita
UTA Arad - Poli Iasi
Steaua - Dinamo
FC Arges - Rapid
Etapa a XXVI-a
Unirea Urziceni - Poli Timisoara
Otelul Galati - Universitatea Craiova
CFR Cluj - UTA Arad
FC National - Sportul Studentesc
Ceahlaul Piatra Neamt - Jiul Petrosani
Gloria Bistrita - Steaua
Poli Iasi - FC Vaslui
Farul Constanta - Rapid
Dinamo - FC Arges
Etapa a XXVII-a
UTA Arad - Otelul Galati
Poli Timisoara - Ceahlaul Piatra Neamt
Universitatea Craiova - Unirea Urziceni
Jiul Petrosani - FC National
Sportul Studentesc - Farul Constanta
FC Vaslui - CFR Cluj
FC Arges - Gloria Bistrita
Steaua - Poli Iasi
Rapid - Dinamo
Etapa a XXVIII-a
FC National - Poli Timisoara
Ceahlaul Piatra Neamt - Universitatea Craiova
Unirea Urziceni - UTA Arad
Sportul Studentesc - Jiul Petrosani
CFR Cluj - Steaua
Otelul Galati - FC Vaslui
Farul Constanta - Dinamo
Gloria Bistrita - Rapid
Poli Iasi - FC Arges
Etapa a XXIX-a
Steaua - Otelul Galati
UTA Arad - Ceahlaul Piatra Neamt
FC Vaslui - Unirea Urziceni
Universitatea Craiova - FC National
Poli Timisoara - Sportul Studentesc
Jiul Petrosani - Farul Constanta
FC Arges - CFR Cluj
Dinamo - Gloria Bistrita
Rapid - Poli Iasi
Etapa a XXX-a
Jiul Petrosani - Poli Timisoara
Sportul Studentesc - Universitatea Craiova
FC National - UTA Arad
Unirea Urziceni - Steaua
Ceahlaul Piatra Neamt - FC Vaslui
Farul Constanta - Gloria Bistrita
Poli Iasi - Dinamo
CFR Cluj - Rapid
Otelul Galati - FC Arges
Etapa a XXXI-a
Farul Constanta - Poli Timisoara
Rapid - Otelul Galati
Steaua - Ceahlaul Piatra Neamt
FC Arges - Unirea Urziceni
FC Vaslui - FC National
UTA Arad - Sportul Studentesc
Universitatea Craiova - Jiul Petrosani
Dinamo - CFR Cluj
Gloria Bistrita - Poli Iasi
Etapa a XXXII-a
Universitatea Craiova - Poli Timisoara
UTA Arad - Jiul Petrosani
Steaua - FC National
FC Vaslui - Sportul Studentesc
Farul Constanta - Poli Iasi
Gloria Bistrita - CFR Cluj
Dinamo - Otelul Galati
Rapid - Unirea Urziceni
FC Arges - Ceahlaul Piatra Neamt
Etapa a XXXIII-a
UTA Arad -Poli Timisoara
Farul Constanta - Universitatea Craiova
Gloria Bistrita - Otelul Galati
Rapid - Ceahlaul Piatra Neamt
Dinamo - Unirea Urziceni
FC Arges - FC National
Steaua - Sportul Studentesc
FC Vaslui - Jiul Petrosani
Poli Iasi - CFR Cluj
Etapa a XXXIV-a
Universitatea Craiova - UTA Arad
Jiul Petrosani - Steaua
Poli Timisoara - FC Vaslui
CFR Cluj - Farul Constanta
Unirea Urziceni - Gloria Bistrita
Otelul Galati - Poli Iasi
Ceahlaul Piatra Neamt - Dinamo
FC National - Rapid
Sportul Studentesc - FC Arges




Categorie articol: 

Comentarii