Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

In primul amical formatia din Faurei a remizat cu lidera Diviziei D

Saptamina trecuta si-a reluat pregatirile in vederea returului si CS Faurei, cea de-a doua divizionara C din judet. Pe linga pregatirea fizica generala si cea tehnico-tactica, antrenorul Iacob Carst a programat si un meci de verificare in compania liderei Diviziei D brailene, Viitorul Insuratei. Partida s-a disputat la Insuratei, pe durata a trei reprize de cite 30 de minute fiecare si s-a incheiat la egalitate, 3-3. Cu toate ca nu a putut miza pe trei titulari, Anghelina, Tudorache si Barus, intr-o formula apropiata de cea de baza, Leca - Fratila, Tandalache, Stefanita - Craciunescu, Tanase, Musat, Carp, Calatoaie - Bajan, Mita, CS Faurei a cistigat prima repriza cu 2-0. Bajan a deschis scorul dupa o pasa primita de la Calatoaie, iar citeva minute mai tirziu coautorul primului gol a marcat pentru 2-0.A doua repriza, in care au evoluat si Ilasc, Vasile, Niculita si Margarit, un junior de mare perspectiva din propria pepiniera, s-a incheiat nedecis, 0-0, desi ambele formatii au avut destule posibilitati de a marca. Repriza a treia, in care CS Faurei a mizat numai pe juniori, s-a incheiat cu scorul de 3-1 in favoarea divizionarei D, unicul gol al formatiei din Faurei fiind marcat de Vasile."Consider util acest prim test, si la mijlocul acestei saptamini il vom repeta, de data aceasta partida urmind a se disputa la Faurei. Sper ca in perioada care ne-a ramas sa putem transfera 2-3 fotbalisti cu experienta pentru ca altfel vom avea o sarcina extrem de dificila in retur", a declarat antrenorul Iacob Carst.