Pricons şi Armata au câte două victorii la “Cupa Primăverii” la fotbal în sală

cele două formaţii sunt calificate în faza următoare a competiţiei • cu şase reuşite, Cătălin Constandache a fost golgeterul etapei disputate miercuri

Miercuri, în cadrul “Cupei primăverii” s-au desfăşurat meciurile din etapa a doua, cele în care în teren au evoluat formaţiile din grupele A şi C. În cele patru partide s-au înregistrat două victorii la scor, în schimb partidele dintre Vard - Poliţia de Frontieră şi PriCons - Carrefour au fost echilibrate, cu toate că scorurile nu reflectă acest lucru. După această rundă Pricons şi Armata, cu câte două victorii din tot atâtea partide în grupă, au luat o serioasă opţiune la calificarea în faza următoare a competiţiei.

În cel de-al treilea joc al serii Poliţia de Frontieră a deschis scorul în minutul 5 prin Dragoş Caruceru, iar până la pauză a mai înscris de două ori prin Marian Cârjă (min. 15) şi Marian Petre (min. 19). VARD a punctat doar o singură dată în această parte a meciului prin Viorel Soare (min. 17), cu toate că a mai avut câteva ocazii de gol. În repriza a doua s-a jucat pe contre însă nicio formaţie nu a mai înscris, iar Poliţia de Frontieră s-a impus cu 3-1.

În ultimul meci al etapei a doua, Pricons a câştigat cu 5-2 partida cu Carrefour.

Daniel Cazan a marcat pentru Pricons, în minutul 5, dar la pauză scorul a fost egal, 1-1, deoarece în minutul 15 Batmandru a restabilit egalitatea. Necoară a adus-o din nou în avantaj pe Pricons, în minutul 21, însă Carrefour a restabilit din nou egalitatea în minutul 29 după reuşita lui Fănel Ghioca. Finalul partidei a fost însă controlat de Pricons care a mai înscris de trei ori prin Cosmin Necoară (min. 30) şi Daniel Cazan (min. 36, 38) şi s-a impus cu 5-2.

Scorul serii, 17-5, a fost stabilit de Armata în partida cu ANAF. Golgeterul formaţiei învingătoare a fost Cătălin Constandache, acesta şi-a trecut în cont şase reuşite. Viorel Banciu a marcat 5 goluri, Pascu 4, şi Cotigă 2. Teodor Grozea şi Mocanu au realizat câte o “dublă” pentru ANAF, cel de-al cincilea gol îl are ca autor pe Zăgan, acesta fiind de fapt un autogol.

Un alt succes categoric a fost cel stabilit de ISU, care s-a impus cu 14-0 în partida cu TransMarian. Leoacă, Plămadă şi Neculai au marcat câte un hat trick, Ghervasuc şi-a trecut în cont două goluri, Iorga, Petrof şi Dima câte un gol.