Politehnica Galati a remizat, simbata, la Stejaru

Cu toate ca s-au inregistrat si citeva rezultate relativ surprinzatoare, bomba penultimei etape, in seria a doua a Ligii a III-a, a explodat la Stejaru, iar performera se numeste Politehnica Galati.
Condusi cu 2-0 la pauza galatenii, la care braileanul Catalin Hristian a fost titular, ca de obicei, au reusit o repriza a doua foarte buna si au intors soarta partidei, reusind sa plece de la Stejaru cu un punct.
Inca o data s-a confirmat faptul ca atunci cind nu se bucura de sprijinul arbitrilor Sageata Stejaru este doar o formatie de valoare medie. Profitind insa de jocul rezultatelor din aceasta runda echipa tulceana a urcat pe locul al patrulea in clasament.
Agafitei si Curumi au semnat golurile prin care CS Ovidiu s-a impus cu 2-1 pe teren propriu in fata echipei Dunarea Calarasi, formatie pentru care N. Buca reusise sa deschida scorul in prima repriza si tot cu acelasi scor s-a impus si Farul II Constanta in intilnirea cu Unirea Slobozia.
Steaua II a marcat in minutul 90^1 si astfel a plecat cu toate punctele de la Callatis si isi pastreaza avantajul de sase puncte fata de cea de-a doua clasata, Rapid II, formatie care a stat in aceasta runda si tot cu 1-0, insa printr-un gol marcat in minutul 8 de Andre Luis, a cistigat si CS Eforie disputa cu "lanterna" CSM Medgidia, grupare, care se pare ca se va retrage din campionat in aceasta iarna.
Inter-Gaz a cistigat cu 4-0 pe teren propriu, beneficiind insa de gravele deficiente organizatorice ale echipei din Insuratei si tot patru goluri a marcat si CF Braila pe municipalul brailean.
Elevii lui Mihai Ciobanu au facut uitate o parte dintre nereusitele din ultima perioada, insa acum sint datori sa cistige si jocul urmator de la Medgidia. Tineretea lotului si valoarea unor jucatori precum portarul Mitrea si jucatorii de cimp, Bosoi, Pascu, Lupu si Chipciu pot transa jocul din ultima etapa in favoarea formatiei brailene.