Poliţist învingător la Campionatul balcanic de înot

la probele 100 şi 200 metri liber bărbaţi, inspectorul de poliţie Angelo-George Belciugan a ocupat locul I

Un poliţist brăilean s-a făcut remarcat la Campionatul balcanic de înot al poliţiştilor. Competiţia s-a desfăşurat în perioada 25-27 noiembrie, la Clubul Sportiv „Dinamo” Bucureşti şi au participat 21 de sportivi reprezentanţi ai ministerelor de interne din Grecia, Cipru, Bulgaria şi Romănia. Echipa Romăniei a fost formată din 7 sportivi ai MAI, 3 din cadrul Poliţiei Romăne, 3 de la Academia de Poliţie „Alexandru Ioan Cuza” şi unul de la Inspectoratul General pentru Situaţii de Urgenţă.

Printre cei care au avut rezultate remarcabile la acest concurs, aflat la prima ediţie, s-a numărat şi un poliţist din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Brăila. Astfel, la probele 100 şi 200 metri liber bărbaţi, inspectorul de poliţie Angelo-George Belciugan a ocupat locul I. De asemenea, acesta a făcut parte şi din echipa României, care s-a clasat pe locul I la proba 4x50 metri liber şi în clasamentul general.

La final, organizatorii competiţiei au oferit participanţilor diplome, medalii şi cupe.