Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Petrolistii nu au reusit sa iasa din pasa neagra

Dupa zece minute de tatonare, Rosu i-a incercat vigilenta lui Visinescu, petrolistii au beneficiat de un corner insa Radulescu a fost blocat de portarul oaspetilor. Dupa numai un minut, putea fi 0 -1 daca Emil Cristian nu ar fi respins de pe linia portii mingea sutata de Ratiu, la o iesire hazardata a lui Constandache.Gazdele au ratat din nou prin Rosu (min. 15) si prin Lupu (min. 25) pentru ca in minutul 30 sa vina si rindul lui Berceanu sa se complice intr-un dribling inutil, dupa un sut foarte puternic al lui Bandarica si o interventie mai putin sigura a portarului Visinescu.Finalul primei reprize a apartinut echipei oaspete si in aceasta parte s-a remarcat din nou Emil Cristian care, cu pretul unui fault de cartonas galben, a oprit un contraatac foarte periculos al oaspetilor, purtat de Florin Ronea si Apostol.Cu patru minute inainte de finalul primei reprize, UFC Chitila a fost la un pas de a modifica tabela, numai ca mingea sutata foarte puternic, de la 18 metri, de Constantin Ronea a lovit bara din dreapta a portii petroliste.Sarabanda ratarilor a continuat si in partea secundaIn partea a doua a partidei s-a jucat pe contre, dar la finalul celor 90 de minute de joc tabela arata acelasi scor ca in primul minut de joc, 0-0.Potrivit insa ocaziilor de gol, tabela ar fi putut indica la fel de bine si un 10-10. La doua minute de la reluare, Rosu a "crosetat" doi jucatori in marginea careului advers, a centrat in fata portii insa Lupu a ratat intilnirea cu balonul. Dupa numai zece minute, Moldoveanu a facut o foarfeca spectaculoasa in careul advers, dar a punctat doar la capitolul ratari. Oaspetii si-au revenit "din pumni", astfel ca in minutul 60 a fost rindul lui Constandache sa evite un gol ca si facut, la sutul lui Ratiu. Bandarica (min. 65) a ratat din opt metri, dupa care jocul s-a derulat mai mult la mijlocul terenului, ultima sansa de gol apartinind oaspetilor. In minutul 80, Neagu a patruns in careu, dar a sutat din alergare, putin pe linga tinta si astfel partida s-a incheiat 0-0, un rezultat care trimite Petrolul pe locul al 13-lea in clasament."Contrar scorului, a fost un meci cu multe ocazii si tot atitea ratari si care de fapt s-a incheiat cu un rezultat echitabil. La noi s-a vazut lipsa lui Smeu, Grosu si Bulancea. In etapa urmatoare, avind din nou sansa sa evoluam pe teren propriu, sper sa putem obtine o victorie care sa permita un salt in clasament", a declarat presedintele Iancu Teodorescu.Petrolul: Constandache - Bosoi, Radulescu, Em. Cristian, Sandulescu - Rosu, Balta, Bandarica (min. 82: Neta), Moldoveanu (min. 75: Tudor) - Berceanu, Lupu.