Partida Viitorul Însurăţei – Dinamic Unirea a durat doar 10 minute

• echipa din Unirea a început partida cu doar şapte jucători, iar unul s-a accidentat şi jocul s-a încheiat în minutul 10, la scorul de 2-0 pentru gazde • Victoria Traian a câştigat cu 6-3 derby-ul cu ACSC Cazasu • primul succes în campionat pentru Voinţa Plopu

În etapa a 4-a a Ligii a IV-a s-au înregistrat trei victorii ale formaţiilor gazdă, un succes în deplasare, 2-1, obţinut de Voinţa Vişani la Pandurii Tudor Vladimirescu, iar meciul dintre Viitorul Însurăţei şi Dinamic Unirea s-a încheiat în minutul 10, la scorul de 2-0 pentru echipa gazdă. Dinamic Unirea s-a prezentat la Însurăţei cu doar şapte jucători la echipa de seniori, iar în minutul 10 unul dintre ei s-a accidentat şi, conform regulamentului, jocul a fost oprit definitiv. Până în minutul 10, Viitorul Însurăţei marcase de două ori prin Mogoş şi I. Roşu.

Viitorul Însurăţei: Cristea – Başno, M. Ion, S. Ion, Mucea – Marius Moldoveanu, V. Ion, Iordache, I. Roşu – V. Gheorghe, Mogoş.

Derby-ul etapei s-a jucat între liderul Victoria Traian şi ACSC Cazasu.  Principala candidată la câştigarea campionatului, Victoria Traian, s-a impus meritat cu 6-3. Zaharia a realizat un hat trick, Chivu, Şerbănescu şi Dumitrana au mai înscris pentru învingători, Cotigă, Banciu şi Pavelescu pentru ACSC Cazasu.

Victoria Traian: Tunea – Nejneru, Gheţu, Zăgan, Păduraru – P. Ioan, C. Roşu, Chivu – Zaharia, Şerbănescu, Moldoveanu. Au mai jucat: Matei, Dumitrana, Orăşanu.

ACSC Cazasu: Balcan – Sterian, Piaşu, S. Ion, Călin – Cazan, Cotigă, Pavelescu, Crangă - Soare, Banciu. Au mai evoluat: Urmeş, Ionescu.

Sportul Chiscani s-a impus la scor de neprezentare, 3-0, în faţa celor de la Dacia Berteşti. Crăciun a deschis scorul pentru gazde apoi Sergiu Simion a realizat “dubla”.

Sportul Chiscani: Constandache – Iordache, Dobrin, Ioniţă, Sima – Chihaia, Pârliţeanu – Enache, Crăciun, Chiriac – Simion. Au mai jucat: Drăgulin, Techiu, Bolozan, Purice.

Voinţa Plopu a obţinut prima victorie din acest campionat, 4-0, în partida cu Dacia Unirea 2 Brăila.

Voinţa Vişani s-a impus cu 2-1 la Pandurii Tudor Vladimirescu, Muşat şi Leaua au marcat pentru oaspeţi, Bălănică pentru echipa gazdă.

Pandurii Tudor Vladimirescu: Puznava – Apostol, Barbu, Dogărescu, Stan – Tănase, Fătu, Robu, Doraşcu – Goleanu, Bălănică. Au mai evoluat: Petcu, Cristea, Bunea.

Voinţa Vişani: Toader – Dinu, Cojocaru, Cazacu, Băbeanu – Fodulu, Bogoş, Pungă, Leaua – Muşat, Dobrică. Au mai jucat: Cloşcă, Emil.